Grecja nie da się przekupić Rosji?  Ze świata

Temat: Rosja

  • Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto kreowanie rur na rosyjskich wodach
  • Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem
  • "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują świeże narzędzie nacisku na Gazprom
  • Moskwa chce "wykluczyć bądź zmniejszyć opady". Zapłaci z kolei krocie
  • Drony pomagają walczyć z oszustami podatkowymi

Grecja nie zwróciła się do Rosji o pomocną dłoń finansową i chce rozwiązać swoje problemy z zadłużeniem w ramach Unii Europejskiej - poinformował grecki urzędnik w środę. Dzisiaj w Moskwie dojdzie do zebrania premiera Grecji Aleksisa Ciprasa z gospodarzem Kremla Władimirem Putinem.

- Nie zaakceptować poprosiliśmy o pomoc finansową - powiedział urzędnik poprzednio środowymi rozmowami w Moskwie. - Chcemy rozwiązać problemy naszego długu w zonie euro - dodał.

Grecja powołuje komisję śledczą. "Rozpoczynamy procedurę, która da odpowiedzi na testowania dręczące naród"

Rosja zniesie embargo

Cipras ma konwersować dzisiaj z Putinem metrów. in. o zniesieniu poprzez Rosję embarga na greckie owoce. Rosyjski minister rolnictwa powiedział, że władze przy Moskwie mogą rozważyć modyfikację polityki sankcji wobec niektórych krajów Unii. Dodał, że przy ocenie sytuacji posiadają być wzięte pod obserwację stosunki Rosji z poszczególnymi państwami. W pierwszym rzędzie chodzi m. in. na temat Grecję, Węgry i Cypr.

We wtorek rzecznik Komisji Europejskiej ds. rolnictwa Daniel Rosario, odnosząc się do możliwości zniesienia za pośrednictwem Rosję embarga na greckie owoce, powiedział, że was UE muszą równo uważane i mówić jednym głosem w sprawach handlowych.

W sierpniu 2014 roku Rosja wprowadziła zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii. W ten sposób odpowiedziała na sankcje zastosowane wobec niej przez Zachód przy związku z rolą Moskwy w konflikcie na Ukrainie.

Gospodarka USA przyspiesza, ale dane nie wpływają na dolara