Temat: Chiny

  • Chińska inicjatywa budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności
  • "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier na temat obietnicy szefa chińskiego rządu
  • Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek
  • Chiński gigant liderem na rodzimym sektorze. Apple poza podium
  • Rozmowy USA-Chiny. Trump podał graniczną datę

6 mld dolarów wydadzą na sześcdziesięciu samolotów Boeinga chińskie linie lotnicze Air China. W pierwszej kolejności maszyny będą woziły podróżnych po 2016 roku.

Narodowe linie lotnicze Air China z siedzibą po Pekinie ogłosiły, że zakupiły 60 samolotów 737 od czasu koncernu Boeing. Wartość kontraktu wyniosła ponad 6 mld dolarów.

Luksus w przestworzach, jak za dawnych lat?

Ważna rola

BBC podaje, że zamówione samoloty zostaną dostarczone przy latach 2016-2020. Umowa mieści dostarczenie maszyn nowej generacji modeli 737 i 737 MAX, które są doceniane za oszczędne zużycie paliwa i wysoką efektywność.

- Jesteśmy podekscytowani, że familia samolotów 737 będzie grać znaczącą rolę w dalszych sukcesach Air China - mówił Ihssane Mounirl, wiceprezes firmy Boeing na północną Azję.

Dobry rynek

W październiku, jeden z podstawowych rywali Boeinga koncern Airbus ogłosił plany otwarcia fabryki samolotów w Chinach, która miałaby pomóc w sprzedaży odrzutowca A330 na najszybciej rozwijającym się rynku lotniczym świata.

Natomiast pełnomocnicy Boeinga mówili we wrześniu, że Chiny będą potrzebowały ponad 6 tys. maszyn latającyh w ciągu najbliższych dwadzieścia lat, ze względu na rozwój gospodarki i gałęzi transportowej.