Ceny paliw - długi koniec tygodnia majowy

Analitycy: widmo 5 zł za litr benzyny odległe. Na majówkę niewielkie podwyżki

Możliwe, że majowe zgrupowania mogą być droższe, ale nie należy się obawiać cenowej rewolucji. Widmo pięciu złotych za litr benzyny 95 jest odległe - analizują analitycy paliwowi z e-petrol. pl.

Jak zauważyli eksperci z e-petrol. pl, w tym tygodniu doszło co prawda do spadku cen hurtowych, ale w okresie poprzedzającym długi weekend majowy stacje nie będą raczej urzeczywistniać radykalnych obniżek.

Jak szacuje e-petrol. pl:

W przypadku cen detalicznych spodziewamy się (... ) pewnego ruchu w górę, do którego może przyczyniać się wzmożony popyt po nadchodzącym okresie wiosennych wojaży. Prognozowany przez nas stopień cen w okresie pośród 24 i 30 kwietnia 2017 dla Pb98 wynieść może 4, 99-5, 10 zł za litr, a dla najpopularniejszej benzyny czterech, 67-4, 78 zł za litr. W wypadku diesla przewidywany poziom cen wynosić być może 4, 50-4, 61 złotych za litr, a w cenach LPG obowiązujący ma możliwość być przedział 2, 12-2, 19 zł za litr.

Zdaniem analityków spośród BM Reflex, podwyżki wartości benzyn i oleju napędowego powinny wkrótce wyhamować. - Kolejny tydzień podwyżek wartości benzyn i oleju napędowego za nami. Ceny przy kraju rosły średnio na temat 4–5 groszy na litrze, poza autogazem, którego koszt minimalnie spadła - podkreślili. Dodali, że w naszym tygodniu w odpowiedzi na spadek cen ropy naftowej "odnotowaliśmy obniżki cen przy hurcie, które są kontynuowane w I połowie (... ) tygodnia. W efekcie tychże zmian rośnie prawdopodobieństwo wyhamowania podwyżek cen na stacjach w najbliższych dniach, zaś na pierwszy weekend majowy nie wykluczamy pierwszych obniżek przynajmniej na części systemów.

BM Reflex wskazał, że w sumie od początku kwietnia ceny w stacjach rosły średnio o 14 – 15 groszy na litrze, olej napędowy o 13 groszy na litrze. - W najwyższym stopniu stabilne w ciągu niedawnych 5 tygodni pozostawały koszta autogazu, w przedziale dwa, 14 – 2, 16 zł za litr - podkreślili.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Cena bitcoina, ethereum wciąż może spadać