Giełdy bez większych zmian. Wspólnicy patrzą na Chiny  Informacje

Temat: USA. Gospodarka

  • "To rekord! ". Ambasador USA o handlu z Polską
  • Amerykanie zadowoleni z wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo dobrze! "
  • Trump grozi wycofaniem USA wraz ze Światowej Organizacji Handlu
  • USA wstępnie dogadały się z Meksykiem w sprawie dokumenty urzędowe handlowej
  • Apple pokazał rekordowe wyniki. Wartość spółki zespala się do biliona dolarów

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie zmiany głównych indeksów. Sporo słabsze nastroje panowały dzięki rynku Nasdaq, gdzie akcje traciły stosunkowo mocno. Wspólnicy czekają na zbliżające się posiedzenie Fed.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0, 26 proc., do 17. 031, 14 pkt. S&P pięć stów stracił 0, 07 proc. i wyniósł 1. 984, 13 pkt. Nasdaq Comp. spadł o 1, 07 proc. i wyniósł cztery. 518, 90 pkt.

Czekają na Alibabę

Mocny spadek akcji spółek spośród Nasdaq analitycy tłumaczą zbliżającym się debiutem na tej giełdzie chińskiej firmy Alibaba. Oferta publiczna jej akcji jest największą w opowieści amerykańskiej giełdy.

15. 09 Deflacja przy gospodarce, dywidenda z PZU zaniża WIG20

Z notowanych na Nasdaq spółek zniżkował m. in. Yahoo, który to ma 23 proc. udziałów w Alibaba. Spadały akcje Microsoft, który zapowiedział przejęcie producenta gier Mojang zbyt 2, 5 mld dolarów. Z dużych firm zyskiwał natomiast Apple, który poinformował, że w przedsprzedaży otrzymał 4 miliony zamówień na swoje nowe iPhone sześć i iPhone 6 plus.

Ale słabe nastroje utrzymywały się również na odmiennych parkietach, chociaż tam modyfikacje głównych indeksów były raczej symboliczne.

Wśród najmocniej tracących akcji z indeksu S&P 500 znalazł się Facebook, który zniżkował w poniedziałek o prawie 4 proc. Akcje tej spółki od początku roku nabyły przeszło 30 proc.

Spadały też notowania TripAdvisor i Netflix.

Dane z Chin

W poniedziałek nowojorska Rezerwa Federalna (Central Bank of New York) podała, że indeks działalności wytwórczej w stanie Nowy Jork wzrósł we wrześniu do 27, 54 pkt. z 14, 69 pkt. Analitycy spodziewali się, iż indeks wyniesie 16, 00 pkt.

W weekend gracze rynkowi poznali mniejsze dane makro z Chin. Produkcja wzrosła tam w sierpniu o 6, dziewięć proc. rdr, po wzroście w lipcu o 9, 0 proc. Analitycy spodziewali się tymczasem wzrostu sierpniowej produkcji o 8, 8 proc.

Gorsze od czasu prognoz były też wiadomości o sprzedaży detalicznej przy Chinach w ub. miesiącu. Sprzedaż wzrosła rdr o 11, 9 proc., po wzroście w lipcu o 12, 2 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu o 12, 1 proc.

Gazprom obniżył ceny gazu na rzecz Europy. O 11 proc. Surowce