Przewodniki i porady dotyczące przygotowania do egzaminu SAT / ACT

17 lutego 2021
Category: Wells Fargo

Gdzie (i jak) otrzymać czek kasjerski: 8 prostych kroków

Dokonujesz dużego zakupu, na przykład kupujesz samochód lub wpłacasz zaliczkę na dom?

Jeśli tak, możesz zostać poproszony o użycie czeku kasjerskiego w celu dokonania płatności. Czek kasjerski to gwarantowany sposób zapłaty za coś i często jest wymagany podczas dużych transakcji, aby upewnić się, że faktycznie masz pieniądze potrzebne do zakupu.

Ale czym właściwie jest czek kasjerski? A po co ci to? A jeśli potrzebujesz, gdzie możesz go zdobyć?

W tym artykule wyjaśnię dokładnie, skąd wziąć czek kasjerski i jak otrzymać czek kasjerski. Podam opcje, gdzie można odebrać czek kasjerski, i przedstawię inne opcje, których możesz użyć do zapłaty za zakupy, jeśli nie chcesz korzystać z czeku kasjerskiego.

Co to jest czek kasjerski?

Czek kasjerski jest uważany za bezpieczną formę płatności, ponieważ jest gwarantowany przez bank. Kiedy płacisz za zakup czekiem kasjerskim, bank gwarantuje, że środki z czeku są dostępne dla sprzedającego. Dzięki temu sprzedawca wie, że Twój czek zostanie rozliczony, gdy spróbuje go zdeponować, i że nie ma szans, aby czek został odrzucony.

Czeki kasjerskie są zwykle wymagane przy większych zakupach, na przykład przy wpłacie zaliczki na dom lub przy zakupie samochodu. Ponieważ w grę wchodzi duża suma pieniędzy, sprzedawca chce zagwarantować, że otrzyma pełną kwotę. Czek kasjerski pomaga upewnić się, że tak się stanie.

Możesz być również zobowiązany do skorzystania z czeku kasjerskiego w przypadku nieco mniejszych transakcji, takich jak kaucja za mieszkanie lub nawet czasami miesięczna opłata za czynsz, jeśli wymaga tego właściciel. Istnieje duża różnica między czekiem kasjerskim a czekiem osobistym, a uzyskanie czeku kasjerskiego może zająć trochę czasu, więc upewnij się, że sprawdziłeś swoją umowę najmu lub zapytaj wynajmującego, czy potrzebujesz czeku kasjerskiego na długo przed terminem płatności miesięcznej.

Skąd wziąć czek kasjerski

Nie możesz samodzielnie wypisać czeku kasjerskiego, więc jakie masz opcje, gdzie możesz otrzymać czek kasjerski? Musisz udać się do banku lub unii kredytowej.

Aby kupić czek kasjerski, potrzebujesz dwóch informacji. Najpierw będziesz potrzebować dokładnej kwoty, którą chcesz zagwarantować czekiem. Po drugie, musisz podać dokładne imię i nazwisko osoby lub nazwy instytucji, która otrzyma czek. Upewnij się, że masz poprawne imię i nazwisko – nie będą mogli zdeponować czeku kasjera, jeśli masz na nim inne nazwisko.

Jeśli jesteś klientem banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, możesz otrzymać czek kasjerski, korzystając ze środków dostępnych na koncie. Kiedy bank wypisze czek kasjera, automatycznie pobierze środki na czek kasjera z Twojego konta, co zapewnia sprzedającemu, że masz pełną kwotę.

Jeśli chcesz kupić czek kasjerski z banku lub kasy, w której nie jesteś klientem, musisz przynieść pełną kwotę w gotówce. Zapłacisz bankowi sumę pieniędzy w gotówce, a on w zamian dostarczy Ci czek kasjerski.

W większości przypadków musisz osobiście udać się do banku, aby kupić czek kasjerski, ale kilka banków, takich jak Wells Fargo, umożliwia zamawianie czeków kasjerskich przez Internet. Musisz jednak poczekać, aż czek zostanie przetworzony w trybie online i wysłany pocztą, co może zająć do 10 dni roboczych.

Czek kasjerski musi zostać zdeponowany w ciągu 90 do 120 dni po jego wystawieniu , więc upewnij się, że odbiorca wie, że powinien zdeponować czek, gdy tylko go otrzyma.

Opłaty za czeki kasjerskie

Oprócz zastanawiania się, jak otrzymać czek kasjerski, klienci często martwią się o znalezienie najtańszego miejsca, w którym można otrzymać czek kasjerski. Zakup czeku kasjerskiego w banku zwykle wiąże się z niewielką opłatą , nawet jeśli masz konto w banku. Przyjrzyjmy się opłatom za czek gotówkowy w 10 największych amerykańskich bankach.

Opłata za czek kasjerski dla posiadaczy podstawowych rachunków czekowych 8 USD10 USD10 USD10 USD7 USD10 USD10 USD8 USD10 USD8 USDNależy pamiętać, że opłaty te są opłatami, które klienci, którzy mają podstawowe konto czekowe w danym banku, ponoszą za zakup czeku kasjerskiego. Jeśli wybierasz się do banku, w którym nie masz podstawowego konta czekowego, możesz zapłacić więcej pieniędzy, aby kupić czek kasjerski.

Jeśli jednak masz konto czekowe o wysokim poziomie (takie jak konto z wyższym miesięcznym wymogiem depozytu lub dziennym minimalnym saldem), możesz mieć niższą opłatę za zakup czeku kasjerskiego w swoim banku lub możesz nie płacić opłata w ogóle.

Często SKOK oferuje niższe opłaty za czeki kasjerskie. Jeśli martwisz się kosztami, rozejrzyj się, aby znaleźć najtańsze miejsce na czek kasjerski w Twojej okolicy.

Jak otrzymać czek kasjerski

Aby kupić czek kasjerski, należy najpierw udać się do lokalnego banku lub oddziału spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej. Wykonaj poniższe czynności, aby proces był jak najbardziej bezbolesny.

 1. Upewnij się, że masz środki na pokrycie czeku, zanim udasz się do oddziału. Pamiętaj, że Twoje konto zostanie natychmiast obciążone tymi środkami lub będziesz potrzebować wystarczającej ilości gotówki, aby pokryć pełną kwotę.
 2. Upewnij się, że masz prawidłowe imię i nazwisko osoby lub instytucji, za którą płacisz. Upewnij się, że masz przy sobie oficjalny dokument tożsamości ze zdjęciem, taki jak prawo jazdy lub paszport. Jeśli masz konto w instytucji, w której kupujesz czek kasjerski, upewnij się, że masz wymagane materiały, aby uzyskać dostęp do konta. Najprawdopodobniej będziesz potrzebować karty debetowej i numeru PIN, a także dowodu tożsamości ze zdjęciem. Jeśli nie masz karty debetowej, upewnij się, że znasz numer swojego konta lub numer ubezpieczenia społecznego, aby kasjer mógł sprawdzić Twoje konto.Poczekaj w kolejce w miejscu oddziału, aż nadejdzie Twoja kolej, aby porozmawiać z kasjerem. Poinformuj kasjera, że ​​jesteś zainteresowany kupnem czeku kasjerskiego.Podaj kasjerowi numer swojego konta lub gotówkę potrzebną do zakupu czeku kasjerskiego.Podaj kasjerowi imię i nazwisko osoby lub instytucji, której płacisz.Kasjer upewni się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć sumę czeku. Następnie kasjer wypisze czek i podpisze go, upewniając się, że jest gwarantowany przez bank.Czeki kasjerskie vs. Czeki osobiste

  Czeki kasjerskie bardzo różnią się od czeków osobistych, dlatego są zwykle wymagane przy dużych zakupach.

  Zakup czeku kasjerskiego oznacza, że ​​Twoje konto zostanie automatycznie obciążone kwotą na pokrycie czeku. To obciążenie gwarantuje, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć koszt czeku kasjerskiego. Gdy wypisujesz czek osobisty, Twoje konto nie zostanie obciążone, dopóki czek nie zostanie zdeponowany więc czek może zostać odrzucony, jeśli wydałeś pieniądze i nie masz już środków na pokrycie kwoty czeku osobistego.

  Ponieważ czeki kasjerskie są gwarantowane, często są one rozliczane szybciej niż czeki osobiste. Oznacza to, że sprzedawca może uzyskać dostęp do środków na zakup szybciej niż czekając na rozliczenie czeku osobistego.

  Fizyczne cechy obu czeków są różne. Czek kasjerski jest podpisywany przez przedstawiciela banku, co stanowi gwarancję dostępności środków na czek. Podobnie czeki kasjerskie mają wyróżniające cechy bezpieczeństwa, takie jak znaki wodne, i często są wypisane na specjalnym papierze dokumentowym.

  Czeki kasjerskie vs. Przekazy pieniężne

  Przekaz pieniężny jest bardzo podobny do czeku kasjerskiego. Kupując przekaz pieniężny, gwarantujesz również, że masz środki na opłacenie zakupu. Istnieją jednak pewne kluczowe różnice między tymi dwiema formami płatności.

  Czek kasjerski jest wystawiany przez bank lub spółdzielczą kasę kredytową. Przekaz pieniężny nie jest. Przekazy pieniężne można często kupować w sklepach spożywczych, na poczcie, na stacjach benzynowych lub w innych miejscach w mieście. Ponieważ przekaz pieniężny można kupić w wielu różnych miejscach, wygodniejsze może być skorzystanie z przekazu pieniężnego w celu zagwarantowania płatności za zakup.

  Przekazy pieniężne mają jednak maksymalny limit pieniędzy, które można wysłać jednorazowo. Oznacza to, że będziesz musiał użyć czeku kasjerskiego w przypadku większych zakupów, które wymagają przelania większych sum pieniędzy.

  Czeki kasjerskie a ACH / przelewy bankowe

  Przelewy ACH / bankowe są bardzo podobne do czeków kasjerskich, z kilkoma kluczowymi różnicami.

  Zarówno w przypadku czeków kasjerskich, jak i przelewów ACH / przelewów, Twoje konto zostanie obciążone natychmiast po zainicjowaniu transakcji. To obciążenie gwarantuje, że masz środki potrzebne do pokrycia zakupu.

  Istnieją opłaty związane z ACH / przelewami bankowymi, tak samo jak opłaty związane z czekami kasjerskimi. Opłaty związane z ACH / przelewami bankowymi są często wyższe niż opłaty za czeki kasjera i mogą zależeć od tego, jak szybko chcesz, aby pieniądze zostały wysłane.

  Wykonując przelew ACH / przelew bankowy, przekazujesz środki ze swojego konta na konto innej osoby drogą elektroniczną. Oznacza to, że automatycznie wyślesz środki do sprzedawcy, bez konieczności wpłacania czeku.

  Możesz poprosić o przelew ACH / przelew tego samego dnia za dodatkową opłatą, co oznacza, że ​​pieniądze natychmiast pojawią się na koncie sprzedawcy.

  Często istnieją ograniczenia dotyczące kwot pieniędzy, które możesz wysłać osobie przelewem bankowym lub przelewem ACH, w zależności od rodzaju przelewu, polityki banku i szybkości, z jaką chcesz wysłać pieniądze.

  Recenzja: Gdzie i jak odebrać czek kasjerski

  Czeki kasjerskie są uważane za bezpieczny sposób płacenia za duże zakupy, ponieważ są gwarantowane przez bank, że mają środki na pokrycie sumy czeku. Możesz otrzymać czek kasjerski z lokalnego banku lub oddziału kasy, co często wymaga uiszczenia niewielkiej opłaty.

  Masz znajomych, którzy również potrzebują pomocy w przygotowaniu do testu? Udostępnij ten artykuł!

  Hayley Milliman to była nauczycielka, która została pisarką, która pisze blogi o edukacji, historii i technologii. Kiedy była nauczycielką, uczniowie Hayley regularnie uzyskiwali punkty w 99. percentylu dzięki jej pasji do sprawiania, by tematy były przyswajalne i dostępne. Oprócz pracy dla PrepScholar Hayley jest autorką podręcznika Museum Hack’s Guide to History’s Fiercest Females.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

Bank Pościg Bank Ameryki Wells Fargo Citibank Bank USA PNC Bank Capital One TD Bank BB&T Suntrust