Postawiony przed sądem za zadłużenie karty Czego się spodziewać i jak odpowiedzieć

17 lutego 2021
Category: Gdzie Produkty

Droga od wezwania do sądu przebiega w 6 etapach

Podsumowanie

Jeśli doręczono Ci wezwanie do stawienia się w sądzie w związku z niespłaconym długiem na karcie, droga prawna będzie się toczyć w sześciu etapach. Wiesz, czym one są

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Jeśli myślisz, że ignorowanie wezwań wierzyciela dotyczących niespłaconego zadłużenia na karcie kredytowej zatrzyma połączenia, możesz w końcu mieć rację. Wierzyciel może przestać dzwonić i zamiast tego zapukać do drzwi z zawiadomieniem o pozwie.

Jeśli dług nie zostanie spłacony, a Ty nie planowałeś go spłacić, wystawca karty kredytowej może pozwać Cię w sądzie cywilnym o wyrównanie salda, mając nadzieję, że sędzia nakazuje Ci spłatę.

Wyrok na korzyść wierzyciela nie tylko może pozwolić mu na zajęcie Twojej własności lub pobranie pieniędzy, które jesteś winien bezpośrednio z Twojego konta bankowego lub wynagrodzenia, ale może również pozostawić Cię odpowiedzialnym za wszystkie koszty sądowe związane z pozwem.

Chociaż wszelkie działania prawne podjęte przeciwko tobie to poważna sprawa, istnieją kroki, które możesz podjąć po otrzymaniu wezwania do stawienia się w sądzie, które mogą złagodzić cios.

Co zrobić, jeśli zostałeś pozwany o zadłużenie karty kredytowej
 1. Spróbuj przerwać proces
 2. Skontaktuj się z prawnikiemRozważ swoją obronęOdpowiedz na wezwaniePostępuj zgodnie z postępowaniem sądowymZdecyduj, czy przyjąć wyrok1. Spróbuj przerwać proces.

  Większość wierzycieli wolałaby rozstrzygnąć sprawę bez konieczności zwracania się do sądu.

  Jeśli zostałeś pozwany, natychmiast skontaktuj się z wierzycielem, aby sprawdzić, czy jest coś, co można zrobić, aby powstrzymać postępowanie sądowe, mówi Cristy Cash, dyrektor doradztwa w Consumer Credit Counselling Service (CCCS) w Central Oklahoma.

  Ta strategia zadziałała w przypadku Kenny’ego Golde’a, filmowca, który kręcił film, kiedy jego partner biznesowy zmarł nagle w 2007 roku, pozostawiając go w długach.

  Po otrzymaniu wezwania od wystawcy karty kredytowej, któremu był winien 22 000 dolarów, „Byłem jak… O mój Boże, zostałem pozwany – mówi Golde, który napisał o wyjściu z długu w książce „The Do -Bailout dla siebie .

  Zanim sprawa mogła pójść dalej, Golde rozmawiał z wierzycielem. Zgodził się załatwić sprawę, płacąc emitentowi 10 000 dolarów, a pozew został wycofany.

  2. Skontaktuj się z prawnikiem.

  Czasami wierzyciel nie chce wycofać pozwu lub możesz uważać, że nie jesteś odpowiedzialny za dług.

  Chociaż nie musisz korzystać z profesjonalnego zastępstwa prawnego, prawnik może pomóc w stworzeniu obrony i poprowadzi Cię przez postępowanie sądowe.

  Prawnika specjalizującego się w prawie windykacyjnym można znaleźć za pośrednictwem National Association of Consumer Advocates lub lokalnego stowarzyszenia adwokatów – mówi Colin Mabrito, partner w kancelarii prawniczej Joseph & Mabrito z siedzibą w Houston.

  Jeśli problemem są pieniądze, możesz kwalifikować się do bezpłatnej lub niedrogiej pomocy prawnej za pośrednictwem takich programów, jak lawhelp.org, sieć prawników wolontariuszy. Możesz również reprezentować siebie, ale zatrudnij prawnika do zaangażowania w ograniczonym zakresie, co oznacza, że ​​konsultowałby się z tobą w ograniczonym zakresie, mówi Mabrito.

  „Większość prawników oferuje bezpłatne konsultacje. Nie masz nic do stracenia, wykorzystując to – dodaje Mabrito.

  3. Rozważ swoją obronę.

  To, że zostałeś pozwany przez wystawcę karty kredytowej, nie oznacza, że ​​powinieneś spodziewać się automatycznej utraty.

  Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

  Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

  Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

  Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

  Wierzyciel musi udowodnić, że jesteś winien pieniądze, mówi Erik Kardatzke, adwokat ds. Zadłużenia z tytułu kart kredytowych w Coral Gables na Florydzie.

  Na przykład możesz wygrać, jeśli wierzyciel nie posiada wszystkich akt dotyczących Twojej sprawy, co nie jest rzadkością, szczególnie w przypadku pozwu przez firmę, która kupiła Twój dług od wystawcy karty kredytowej, dodaje Kardatzke.

  Sędziowie są również bardziej niechętni do zezwalania na procesy windykacyjne podpisane „robo, które były składane masowo bez indywidualnej kontroli.

  Wśród innych powodów, dla których możesz wygrać swoją sprawę: upłynął okres przedawnienia w zakresie windykacji długu w Twoim stanie, wierzyciel nie zaksięgował Ci płatności, które zostały już dokonane lub byłeś tylko autoryzowanym użytkownikiem konta, a nie odpowiedzialna za dług.

  4. Odpowiedz na wezwanie.

  Po doręczeniu masz określoną ilość czasu – zwykle od 20 do 30 dni – na przygotowanie i przesłanie odpowiedzi.

  Brak przygotowania i złożenia odpowiedzi jest prawdopodobnie najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, ponieważ wierzyciel automatycznie wygrywa przeciwko tobie wyrok zaoczny, aw niektórych stanach może zająć twoje wynagrodzenie lub konto bankowe.

  W odpowiedzi zgadzasz się lub nie zgadzasz z zarzutami, które zostały wniesione przeciwko tobie i podnosisz wszelkie posiadane przez siebie środki obrony.

  5. Postępuj zgodnie z postępowaniem sądowym.

  W zależności od stanu, w którym mieszkasz i od szczegółów sprawy, może dojść do szeregu postępowań.

  Może istnieć proces zwany „odkryciem, w którym obie strony uzyskują więcej informacji od siebie nawzajem oraz od innych świadków.

  Na przykład Twój pełnomocnik lub pełnomocnik wierzyciela może składać zeznania, które są oświadczeniami ustnymi składanymi pod przysięgą przed rozprawą.

  Jeśli nie masz obrony i nie zaprzeczysz, że jesteś winien pieniądze, wierzyciel może zażądać wyroku wydanego w trybie doraźnym, czyli orzeczenia sądu na korzyść wierzyciela bez konieczności przeprowadzania procesu.

  Twój adwokat może również domagać się oddalenia sprawy z powodu braku dowodów.

  Jeśli postępowanie będzie kontynuowane, ostatecznie nastąpi termin rozprawy, na który będziesz musiał stawić się w sądzie, aby przedstawić swoją sprawę i odpowiedzieć na postawione ci zarzuty przed sędzią. Zeznawać mogą również inni świadkowie, na przykład pracownicy firmy wydającej karty kredytowe.

  Większość spraw nigdy nie trafia do sądu, mówi Kardatzke, ponieważ obie strony zazwyczaj uważają, że korzystne jest zawarcie jakiegoś ugody, zanim dojdzie do tak daleko. Zobacz powiązane

  Średnie statystyki zadłużenia karty kredytowej

  5 błędów, których należy unikać podczas kwestionowania błędów w raportach kredytowych

  6. Zdecyduj, czy przyjąć wyrok.

  Jeśli przegrasz proces i zostaniesz uznany za odpowiedzialnego za dług, nadal masz wybór. Możesz:

  • Złożyć wniosek o upadłość.

   To jest twoja opcja nuklearna i ma długotrwałe konsekwencje, więc jest to krok, który należy podjąć tylko z wielką ostrożnością i profesjonalnymi wskazówkami.
  • Walcz z osądem.

   Jest to opcja, jeśli znajdziesz się ofiarą „orzeczenia zaocznego, w którym nie zostałeś prawidłowo powiadomiony o sprawie przeciwko tobie i nie dowiesz się o niej, dopóki się nie wydarzy.Zachowaj pewność siebie.

   Przepisy stanowe i federalne ograniczają możliwość zajęcia mienia. Osoby o skromnych dochodach i niewielkim majątku mogą być zwolnione z zajęcia wynagrodzenia i majątku w celu spłaty długu.Spłacić dług.

   Pracuj z wierzycielem, aby opracować plan płatności, aby uniknąć drastycznych środków, takich jak zajęcie. Większość woli wolne pieniądze niż ich brak.Po zakończeniu sprawy możesz zająć się naprawą swojego życia finansowego.

   „Najpierw musisz zająć się kwestiami prawnymi, mówi Cash CCCS. „Ale gdy sytuacja się trochę ustabilizuje, możesz zacząć myśleć o odbudowie kredytu.

   Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

   Tamara E. Holmes jest niezależną dziennikarką, która dużo pisała o finansach osobistych, zdrowiu i biznesie. Od ponad 15 lat publikuje i redaguje artykuły dla drukowanych i internetowych organizacji informacyjnych, a jej prace pojawiają się w wielu magazynach, gazetach i na stronach internetowych.

   Co dalej?Moms: Praca w niepełnym wymiarze godzin jest trudna, ale możliwa

   Harmonogram matki utrudnia znalezienie pracy w niepełnym wymiarze godzin, ale nie jest to niemożliwe, jeśli po prostu przestaniesz myśleć jak osoba poszukująca pracy. Zamiast tego myśl jak osoba wypełniająca potrzeby

   Pytania lub komentarze?

   Zasady poprawek redakcyjnych

   Dołącz do dyskusji

   Zachęcamy naszych użytkowników do aktywnej i wnikliwej rozmowy. Prosimy, pomóż nam zachować cywilizację i szacunek w naszej społeczności. Dla własnego bezpieczeństwa nie ujawniaj informacji poufnych ani osobistych, takich jak numery kont bankowych czy numery ubezpieczenia społecznego. Wszystko, co opublikujesz, może zostać ujawnione, opublikowane, przesłane lub ponownie wykorzystane.

   Treść redakcyjna na CreditCards.com nie jest sponsorowana przez żaden bank ani wystawcę karty kredytowej. Dziennikarze w redakcji są oddzieleni od działalności biznesowej firmy. Komentarze zamieszczone poniżej nie są dostarczane, przeglądane ani zatwierdzane przez żadną firmę wymienioną w naszych treściach redakcyjnych. Ponadto żadne firmy wymienione w treści nie ponoszą odpowiedzialności za zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania.

   Szczegółowe informacje na temat warunków oferty można znaleźć w aplikacjach o karty kredytowe online. Podejmowane są uzasadnione wysiłki, aby zachować dokładne informacje. Jednak wszystkie informacje o karcie kredytowej są przedstawiane bez gwarancji. Po kliknięciu przycisku „Zastosuj teraz możesz przejrzeć warunki karty kredytowej na stronie internetowej wydawcy.

   Bądź na bieżąco z trendami branżowymi i nowymi ofertami dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi.Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

   Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

   UJAWNIENIE REKLAMODAWCÓW CreditCards.com to niezależna, wspierana przez reklamy usługa porównawcza. Oferty pojawiające się na tej stronie pochodzą od firm, od których CreditCards.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i prawdopodobieństwo uzyskania przez wnioskodawców zgody kredytowej, również wpływają na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. CreditCards.com nie obejmuje wszystkich dostępnych ofert finansowych lub kredytowych. CCDC współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

   Zakresy kredytowe CreditCards.com pochodzą z FICO® Score 8, który jest jednym z wielu różnych typów ocen kredytowych. Jeśli ubiegasz się o kartę kredytową, pożyczkodawca może użyć innej oceny kredytowej podczas rozpatrywania wniosku o kredyt.

   Ujawnienie reklamodawcy

   CreditCards.com to niezależna, wspierana przez reklamy porównywarka. Oferty pojawiające się na tej stronie pochodzą od firm, od których CreditCards.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i prawdopodobieństwo uzyskania przez wnioskodawców zgody kredytowej, również wpływają na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. CreditCards.com nie obejmuje wszystkich dostępnych ofert finansowych lub kredytowych. CCDC współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

   Najważniejsze wiadomości i porady ekspertów w Twojej skrzynce odbiorczej co tydzień

   Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

   Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

   Dostarczono potrzebne informacje.

   Dołącz do naszego newslettera, aby otrzymywać najważniejsze informacje o kartach kredytowych i informacje finansowe prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

   Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

   Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

   Najważniejsze wiadomości i porady ekspertów w Twojej skrzynce odbiorczej co tydzień

   Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

   Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy