Handel w niedzielę - stanowisko rządu do końca lutego

Zakaz handlu w niedzielę? Rząd przedstawi stanowisko do finiszu lutego

Rząd nie ma zamiar odrzucić projektu zakazującego handlu w niedzielę. Ale nastawienie w tej sprawie będzie znane do samego końca lutego, zapowiedziała Elżbieta Rafalska, minister dzinki, pracy i polityki społecznej.

- Proszę wspominać, że my nie przebywamy gospodarzem, my odniesiemy się tylko do, jak wówczas mówię, wad prawnych, które w tej ustawie wychodzą, co do której "Solidarność" też mówi, że wycofa się np. z kar więzienia za naruszenie regulacji tej ustawy - rozmawiała Rafalska w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki. - Ja też nie mogę dzisiaj zagwarantować, że jesteśmy za zakazem we każde niedziele miesiąca, natomiast odrzucić powiem że będzie dotyczyło to tylko jednej niedzieli. Postaramy się znaleźć jakiś mądry, rozsądny środek - dodała.

Szefowa resortu rozmawiała z wicepremierem Mateuszem Morawieckim i "z niemałym zaciekawieniem" czeka na oficjalne stanowisko Ministerstwa Finansów i Ministra Rozwoju w kwestii.

Rafalska zaznaczyła, iż regulacje o zakazie gospodarki w niedziele obowiązują również w innych krajach europejskich. Jej zdaniem Polacy pracują bardzo długo, często w umowach śmieciowych i zbyt niskie wynagrodzenie. - I jeszcze chcemy, żeby pracowali we wszystkie dni świąteczne. Trzeba to unormować - podkreśliła.

Wraz ze stanowiskiem rząd dzierży zaprezentować również rachunek gospodarczy, oceniający koszty takiego zadania dla budżetu i ekonomii.

Tagi: handel w niedzielę prawo Prawo i Sprawiedliwość Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Odbiorców. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem wyobrażenie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Deutsche Bank Polska ma uiścić 7 mln zł sankcje, będzie odwołanie