Donald Trump o cyberataku Rosji na USA

Donald Trump o cyberataku dzięki USA: „Myślę, że to była Rosja”.

Prezydent elekt Donald Trump zorganizował w środę w nowojorskim Trump Tower pierwszą konferencję prasową od prawie sześć miesięcy. Przyznał podczas tej dziewczyny, że sądzi, iż to Rosja dokonała cyberataku dzięki Stany Zjednoczone podczas decyzji prezydenckich.

- Dziękuję wolnym mediom, które sprawdziły informacje na temat ludzi dokumentów. Dziękuję zbytnio wasz profesjonalizm. To były fałszywe doniesienia sfabrykowane poprzez chorych ludzi. Ale przejdźmy do ważniejszych kwestii- tymi słowami Donalda Trumpa zaczął swoje oświadczenie.

Prezydent elekt odniósł się po ten sposób do niezweryfikowanych informacji o zbieraniu przez Rosję kompromitujących go towarów. Oświadczył, że nie robi żadnych interesów z Rosją ani w Rosji. Powiedział też, że odrzucić wie, czy jego stosunki z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem będą dobre, ale że ma taką wiarę.

- Mamy fatalne stosunki dyplomatyczne z Rosją, ale to ona ma możliwość nam pomóc w batalii z ISIS - przyznał Trump. Dodał również, że jego zdaniem to właśnie Rosja dokonała cyberataku na USA podczas wyborów, dodając jednocześnie, że „robiły wówczas również inne państwa i ludzie".

Wcześniej przy środę Trump zapewniał, iż Rosja nigdy nie próbowała wywierać na niego ucisku. Skrytykował agencje wywiadowcze zbytnio doniesienia, jakoby Moskwa zebrała materiały, które go podobno kompromitują.

Zeznania podatkowe Trumpa nie będą jawne

Podczas konferencji prasowej Donald Trump oświadczył, że nie opublikuje swoich zeznań podatkowych. Powiedział, że nie interesuje się nimi nikt poza reporterami.

Prezydent elekt poinformował też, że kiedy ma w sobie prezydenturę, jego firmami zarządzać będą jego synowie Eric i Donald Junior. Zapewnił, że jego firmy będą miały strukturę, która umożliwi, iż on sam nie zaakceptować będzie miał wpływu w zarządzanie nimi.

Koniec Obamacare i szybka struktura muru na granicy spośród Meksykiem

- Obamacare to niepowodzenie i totalna katastrofa - tak Trump ocenił układ opieki zdrowotnej wprowadzonej zbyt kadencji Baracka Obamy. Zapowiedział, że zastąpi go innym systemem.

Trump podtrzymał też zapowiedź wybudowaniu muru między USA a Meksykiem, która ma zapobiec nielegalnej imigracji. Chce rozpocząć tej budowę bardzo szybko. Oświadczył, że natychmiast na objęciu prezydentury przystąpi do rozmów z Meksykiem po tej sprawie (Trump potrzebuje, by to Meksyk zapłacił ostatecznie za stworzenie muru, ale władze tego kraju nie chcą się na tek krok zgodzić).

Donald Trump obejmie stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych 20 stycznia br.

Tagi: Donald Trump decyzje USA Rosja cyberatak Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Bruksela porozumiała się z Meksykiem w sprawie umowy na temat wolnym handlu Wraz ze świata