Pod jakim procentem dostępnego kredytu powinieneś pozostać

Pod jakim procentem dostępnego kredytu powinieneś pozostać
16 października 2020

21 listopada 2013

streszczenie

Jaką część dostępnego kredytu należy wykorzystać, aby utrzymać wysoką zdolność kredytową? Nie ma jednej odpowiedzi dla wszystkich, ale im mniej wykorzystasz kredytu, tym lepiej

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Drogi Porozmawiajmy Credit,

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Drogi Preston,

Generalnie najlepiej jest utrzymywać saldo karty kredytowej na jak najniższym poziomie. Ponieważ każdy raport kredytowy jest wyjątkowy, trudno jest określić, w jaki sposób różne wartości procentowe wykorzystanego kredytu w porównaniu z dostępnym kredytem wpłyną na indywidualną ocenę kredytową. FICO zauważyło, że poniżej 20% jest dobre, poniżej 10% jest lepsze, a ludzie, którzy mają najwyższe oceny kredytowe, średnio wykorzystują 7% kredytu. Jednak twoja ocena kredytowa powinna ulec poprawie, jeśli obniżysz wskaźniki kredytowe na swoich czterech kartach kredytowych. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz „Sztuczki z limitem kredytowym: utrzymuj wysoki wynik, nadal korzystając z karty”.

Twój wskaźnik wykorzystania kredytu (kwota, którą jesteś winien w stosunku do całkowitego dostępnego kredytu) stanowi 30% Twojej zdolności kredytowej i jest drugim najważniejszym czynnikiem, po terminowych płatnościach rachunków. Aby uzyskać optymalne wyniki kredytowe, salda na Twoich kartach kredytowych – zarówno pojedynczo, jak i łącznie – powinny być jak najniższe.

Cieszę się, że martwisz się o swoją zdolność kredytową, ale rozważmy całą Twoją sytuację finansową. Dobrym celem jest opracowanie planu wydatków, aby nie ponosić żadnych dodatkowych opłat na swoich kartach. W tej chwili masz do opanowania sytuację, z łącznym długiem 3500 USD i 250 USD miesięcznie na spłatę salda. Jeśli możesz uniknąć dodawania jakichkolwiek nowych opłat, powinieneś być w stanie spłacić to, co jesteś winien w ciągu około 16 miesięcy. W tym czasie Twoje karty miałyby zerowe saldo, a Twój wynik kredytowy poprawiłby się wraz z ogólnym dobrobytem finansowym.

Kluczem do doskonałej zdolności kredytowej jest skuteczne zarządzanie całym życiem finansowym. Najlepszym miejscem na rozpoczęcie jest mądre korzystanie z dostępnego kredytu, utrzymywanie niskiego salda karty kredytowej i oszczędzanie na nieoczekiwane wydatki. Poduszka oszczędnościowa w wysokości od trzech do sześciu miesięcy z normalnych miesięcznych wydatków zapewni Ci pieniądze potrzebne na naprawę samochodu, wymianę sprzętu lub inne nieplanowane wydatki. Trochę planowania finansowego może pomóc Ci przejść długą drogę!

Porozmawiajmy dalej!

Zobacz powiązane: 5 czynników FICO: składniki oceny kredytowej FICO

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Jane McNamara „jest byłym dostawcą finansów osobistych na CreditCards.com”.

Co dalej?

Nie, dziękuję; 12 prezentów, których otrzymanie jest zbyt drogie

Tablet, iPhone, nowy szczeniak? Czasami najlepsze intencje, by spełnić życzenia ukochanych, mogą kosztować ich znacznie więcej, niż zamierzałeś

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy