Ocena kredytowa FHA: Co musisz wiedzieć o wymaganiach kredytowych FHA

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 2 kwi 2020 /
 • 3 minuty czytaniaFotografia budowlana / Avalon / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Rzetelność redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajJeśli zaczynasz kupować nowy dom, nadszedł czas, aby nauczyć się wszelkiego rodzaju kredytów hipotecznych – od tradycyjnych kredytów hipotecznych po pożyczki VA i FHA – zanim wybierzesz ten, który jest dla Ciebie odpowiedni. Potencjalnym nabywcom z niższą oceną kredytową wymagania pożyczki FHA dają największą szansę na uzyskanie kredytu mieszkaniowego.

  Co to jest pożyczka FHA?

  FHA oznacza Federal Housing Administration, rządową agencję ubezpieczającą kredyty hipoteczne. „W przybliżeniu, pożyczki udzielone przez FHA stanowią 30 lub więcej procent pożyczek udzielanych w Stanach Zjednoczonych – wyjaśnia Robert E. Tait z Motto Mortgage Elite Services w Bucks County w Pensylwanii. Pożyczki FHA są przeznaczone dla pożyczkobiorców o niskich i średnich dochodach i wymagają co najmniej 3,5-procentowego wkładu własnego.

  „Te pieniądze mogą przyjść w formie prezentu od krewnego lub bliskiego przyjaciela rodziny – wyjaśnia Tait. Korzyści płynące z pożyczek FHA obejmują niższą minimalną ocenę kredytową, wyższy wskaźnik zadłużenia do dochodów oraz bardziej łagodne wytyczne dotyczące gwarancji w porównaniu z innymi pożyczkami. Jeśli uważasz, że pożyczka FHA może być dla Ciebie odpowiednia, czytaj dalej.

  Jaka jest najniższa dopuszczalna ocena kredytowa FHA?

  Ponieważ te pożyczki mieszkaniowe są zabezpieczone przez fundusze federalne, istnieje krajowy standard wymagań pożyczkowych FHA. Minimalna ocena kredytowa dla pożyczek FHA wynosi 580, chociaż ocena kredytowa poniżej 600 powinna być przygotowana na znalezienie pożyczkodawcy, który zaangażuje się w ręczną gwarancję, ponieważ uzyskanie zatwierdzenia może być trudniejsze, im niższa jest Twoja ocena kredytowa, mówi Tait.

  Z wynikiem 580 lub wyższym, pożyczki FHA pozwolą Ci obniżyć cenę swojego nowego domu nawet o 3,5 procent.

  Dlaczego różni kredytodawcy hipoteczni mają różne wymagania dotyczące zdolności kredytowej FHA?

  Mimo że FHA ustandaryzowała krajowe wymagania dotyczące kredytu mieszkaniowego, pożyczkodawcy zatwierdzeni przez FHA mogą mieć inne i bardziej rygorystyczne standardy. „Mamy dużych pożyczkodawców w tym kraju, którzy odeszli z udzielania pożyczek rządowych pięć lub więcej lat temu – wyjaśnia Tait. „Niektórzy z nich po prostu nie udzielą pożyczki FHA.

  Każdy pożyczkodawca ma pewną elastyczność w decydowaniu, jakie pożyczki chce zaoferować i jakie najniższe wyniki kredytowe są skłonni zaakceptować. Dlatego możesz zobaczyć różne wymagania dotyczące zdolności kredytowej FHA u różnych pożyczkodawców.

  Co jeszcze muszę wiedzieć o wymaganiach pożyczkowych FHA?

  Według strony internetowej FHA nie ma minimalnych lub maksymalnych dochodów ani wymagań dotyczących kredytów mieszkaniowych FHA. Istnieją jednak ograniczenia dotyczące wartości kupowanej nieruchomości. Aby określić maksymalną kwotę pożyczki FHA dla swojej okolicy, skontaktuj się z pożyczkodawcą hipotecznym.

  Pamiętaj, że jeśli odłożysz mniej niż 20 procent, będziesz musiał zapłacić FHA Mortgage Insurance Premium (MIP). Podobnie jak PMI (lub prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego), MIP to opłata, którą zapłacisz, aby chronić pożyczkodawcę w przypadku niewypłacalności pożyczki. W większości przypadków pożyczkobiorcy FHA zapłacą MIP przy zamknięciu i co roku przez cały okres obowiązywania pożyczki FHA.

  To ubezpieczenie kredytu hipotecznego można zrekompensować niższymi stopami procentowymi, które są często dostępne dla pożyczek FHA. „Stawki są zazwyczaj niższe o pół punktu lub więcej – wyjaśnia Tait.

  Kredyty hipoteczne FHA są również atrakcyjne dla kupujących, którzy nie mają dużo gotówki ze względu na elastyczne standardy FHA dotyczące tego, kto płaci za koszty zamknięcia. „Pożyczki FHA są skierowane do osób, które mogą mieć marginalny kredyt i które potrzebują maksymalnej pomocy sprzedawcy w postaci kredytów sprzedawcy przy zamknięciu – mówi Tait. „Dzięki kredytom sprzedawcy możesz skutecznie pokryć 100% kosztów zamknięcia, co jest bardzo pomocne dla osób, które mają tylko 3,5% mniej [w gotówce].

  Podczas poznawania procesu kwalifikacji do pożyczek FHA usłyszysz o DTI – lub współczynniku zadłużenia do dochodów. Aby powstrzymać potencjalnych właścicieli przed kupnem domu, na który ich nie stać, FHA wdrożyła standardowe wymagania. Maksymalny koszt spłaty kredytu hipotecznego w stosunku do Twojego miesięcznego dochodu (zwany współczynnikiem mieszkaniowym) wynosi 31%. Aby obliczyć tę liczbę, zsumuj całkowitą spłatę kredytu hipotecznego, w tym kwotę główną, odsetki, MPI, ubezpieczenie domu, depozyt itp., I podziel ją przez miesięczny dochód brutto.

  Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową, aby spełnić wymagania pożyczki FHA

  Jeśli rozważasz zakup domu, warto pomyśleć z wyprzedzeniem, aby przed rozpoczęciem zakupów podjąć kroki w celu poprawy zdolności kredytowej. „Jeśli ktoś myśli, że może kupić dom w ciągu następnego roku, zacznij teraz, odzyskaj swój kredyt, dowiedz się, co jest w Twoim raporcie kredytowym i sprzymierz się z pożyczkodawcą, który pomoże Ci poprawić Twój kredyt – zaleca Tait.

  Ważny pierwszy krok? Upewnij się, że Twój raport kredytowy jest poprawny. Jeśli jest tam coś, czego nie rozpoznajesz, współpracuj z wierzycielami, aby usunąć nieprawidłowe pozycje. Być może będziesz musiał popracować, aby spłacić dług, który wpadł w windykację – co może poważnie zaszkodzić twojej zdolności kredytowej – lub skontaktować się z poprzednimi pożyczkodawcami, aby spłacić stary lub rozwiązany dług, który został spłacony.

  Podsumowując

  Pożyczki FHA nie są odpowiednie dla wszystkich, ale mogą być korzystne dla niektórych pożyczkobiorców. Najlepszym sposobem ustalenia odpowiedniego kredytu hipotecznego jest współpraca z pożyczkodawcą hipotecznym i poznanie dostępnych opcji.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy