Najlepsze ceny płyt CD

17 lutego 2021
Category: Kredytowa Jest

Stawki CD dla krótko- i długoterminowych celów oszczędnościowych

Każdego tygodnia przeglądamy ponad 150 banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, aby znaleźć najlepsze stawki dla certyfikatów depozytowych (CD) dostępne w całym kraju. Najlepsze typy mają najwyższe stawki w danym okresie na podstawie rocznej stopy zwrotu (RRSO) i są dostępne publicznie.

Patrzymy również na certyfikaty depozytowe z nieco krótszymi i dłuższymi terminami niż każda wymieniona przez nas kategoria, aby określić ogólny najlepszy kurs CD w danym zakresie. Na przykład w przypadku najlepszych 3-miesięcznych płyt CD rozważaliśmy produkty z terminami od dwóch do czterech miesięcy.

Gdy wiele banków lub spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oferuje tę samą stawkę, preferujemy te z najniższym minimalnym depozytem i przyjaznymi zasadami wcześniejszej wypłaty. Codziennie śledzimy RRSO, ale co tydzień ponownie oceniamy listę, a wszystkie konta, które znajdują się na naszej liście, są ubezpieczone przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów lub Krajową Administrację Unii Kredytowej.

Oto najlepsze ceny płyt CD dostępne od 7 października 2020 r.

RRSO szybko się zmieniają w obliczu powszechnej niepewności co do gospodarki i rynków finansowych. Saldo monitoruje stawki i odpowiednio je aktualizuje.

Najlepsze ceny płyt CD Najlepsze 3-miesięczne płyty CD

(w tym 2-4 miesiące)
RRSO Minimalny depozyt Kara za wcześniejsze wycofanie0,60%500 $Zainteresowanie 3 miesiące0,60%500 $Zainteresowanie 3 miesiące0,50%500 $Zainteresowanie 3 miesiące0,90%1000 $Złożona formuła; Należy zachować ostrożność0,75%25 000 $1 miesiąc odsetek0,75%500 $Bez kary1,05%500 $6 miesięcy zainteresowania1,01%500 $180 dni zainteresowania1,00%1000 $1% oprocentowania1,10%10 000 $6 miesięcy zainteresowania1,05%500 $Zainteresowanie 12 miesięcy1,00%1000 $1% oprocentowania Najlepsze 2-letnie płyty CD

(w tym 21–29 miesięcy)
RRSO Minimalny depozyt Kara za wcześniejsze wycofanie1,10%500 $Zainteresowanie 3 miesiące1,10%500 $6 miesięcy zainteresowania1,10%1000 $Zainteresowanie 3 miesiące1,30%1000 $Zainteresowanie 3 miesiące1,20%500 $9 miesięcy zainteresowania1,20%10 000 $Zainteresowanie 12 miesięcy1,35%1000 $Zainteresowanie 3 miesiące1,30%500 $Zainteresowanie 12 miesięcy1,30%25 000 $Zainteresowanie 12 miesięcy Najlepsze 5-letnie płyty CD

(w tym 54–66 miesięcy)
RRSO Minimalny depozyt Kara za wcześniejsze wycofanie1,50%10 000 $Zainteresowanie 12 miesięcy1,41%10 000 $730 dni dywidendy1,36%500 $Zainteresowanie 12 miesięcy1,10%500 $1095 dni dywidendy1,01%1000 $6 miesięcy zainteresowania0,80%2500 $Odsetki za 24 miesiące
Chevron Federal Credit Union Spectrum Federal Credit Union BrioDirect Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasze najlepsze rankingi płyt CD za 3 miesiące. Najlepsze 6-miesięczne płyty CD

(w tym 5-9 miesięcy)
RRSO Minimalny depozyt Kara za wcześniejsze wycofanie
CommunityWide Federal Credit Union TotalDirectBank Marcus by Goldman Sachs

(7 miesięcy)
Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasze najlepsze rankingi płyt CD za 6 miesięcy. Najlepsze roczne płyty CD

(w tym 10–14 miesięcy)
RRSO Minimalny depozyt Kara za wcześniejsze wycofanie
Federalna Unia Kredytowa USAlliance Zasoby finansowe Federal Credit Union

(14 miesięcy)
Bank of Baroda

(1 rok i dłużej)
Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasze najlepsze roczne rankingi płyt CD. Najlepsze 18-miesięczne płyty CD

(w tym 15–20 miesięcy)
RRSO Minimalny depozyt Kara za wcześniejsze wycofanie
Federalny Bank Oszczędnościowy Federalna Unia Kredytowa USAlliance Bank of Baroda

(1 rok i dłużej)
Abound Credit Union

(23 miesiące)
Georgia’s Own Credit Union MAC Federal Credit Union Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasze najlepsze 2-letnie rankingi płyt CD. Najlepsze 3-letnie płyty CD

(w tym 30–41 miesięcy)
RRSO Minimalny depozyt Kara za wcześniejsze wycofanie
MAC Federal Credit Union Georgia’s Own Credit Union Federalny Bank Oszczędnościowy Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasze najlepsze 3-letnie rankingi płyt CD. Najlepsze 4-letnie płyty CD

(w tym 42–53 miesiące)
RRSO Minimalny depozyt Kara za wcześniejsze wycofanie
MAC Federal Credit Union Georgia’s Own Credit Union Hiway Federal Credit Union

(48–59 miesięcy)
Federalny Bank Oszczędnościowy Wings Financial Credit Union Alabama Credit Union Więcej informacji znajdziesz w naszych najlepszych rankingach płyt CD z 5 lat. Najlepsze 10-letnie płyty CD

(w tym 114–120 miesięcy)
RRSO Minimalny depozyt Kara za wcześniejsze wycofanie
Apple Federal Credit Union North American Savings Bank Odkryj Bank Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasze najlepsze 10-letnie rankingi płyt CD.Chevron Federal Credit Union: najlepsza 3-miesięczna płyta CD

Jeśli logo Chevron Federal Credit Union wygląda trochę znajomo, to nie bez powodu. Związek kredytowy został założony w 1935 roku i zrzesza ponad 100 000 członków. Służy głównie członkom zatrudnionym przez Chevron Corporation (tj. Stacje benzynowe, które prawdopodobnie znasz). Jeśli to nie ty i nie kwalifikujesz się w inny sposób, dotacja w wysokości 15 USD na dołączenie do Towarzystwa Historycznego Hrabstwa Contra Costa również uprawnia Cię do członkostwa. Dodatkowo na koncie oszczędnościowym musisz mieć 25 dolarów, czyli nieco więcej niż w większości spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

Oprócz oddziałów Chevron FCU w Kalifornii, członkowie mają dostęp do ponad 5000 oddziałów CO-OP i 85 000 bezpłatnych bankomatów w całym kraju. Chevron FCU oferuje również rachunki czekowe i oszczędnościowe, pożyczki i inne usługi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, które oferują najlepsze 3-miesięczne stawki, zapoznaj się z naszą listą najlepszych trzymiesięcznych stawek CD.

CommunityWide Federal Credit Union: najlepsza 6-miesięczna płyta CD

CommunityWide Federal Credit Union została założona w 1967 roku i ma siedzibę w północnej Indianie. Jeśli nie mieszkasz w okolicy, nie spełniasz kryteriów członkostwa opartego na zatrudnieniu lub masz członka rodziny, który jest już członkiem, możesz z łatwością dołączyć, zostając członkiem organizacji partnerskiej, takiej jak Marine Corps League of St. Joseph Valley, która zaczyna się od 15 dolarów rocznie. Musisz wpłacić 5 dolarów oszczędności. Jest również częścią współdzielonej sieci rozgałęzień CO-OP.

Aby uzyskać więcej informacji na temat banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, które oferują najlepsze stawki za 6 miesięcy, zapoznaj się z naszą listą najlepszych stawek za 6 miesięcy.

USAlliance Federal Credit Union: Najlepsza roczna płyta CD

Federalna Unia Kredytowa USAlliance rozpoczęła działalność w 1966 roku, obsługując pracowników IBM, ale od tego czasu rozszerzyła uprawnienia na pracowników American Express i PepsiCo, a także na członków wielu organizacji, takich jak Amerykańskie Stowarzyszenie Kompozytorów, Autorów i Wydawców, Właściciele Samolotów oraz Stowarzyszenie Pilotów, Nowojorskie Towarzystwo Historyczne i Tread Lightly. Ponadto unia kredytowa obsługuje wiele dzielnic i społeczności w całym Nowym Jorku, Massachusetts, Connecticut i New Jersey, a także członków i pracowników wielu domów modlitwy, szkół wyższych i uniwersytetów.

Dołącz bezpłatnie do American Consumer Council, aby uzyskać członkostwo w unii kredytowej. Musisz także otworzyć konto czekowe lub oszczędnościowe i wpłacić co najmniej 1 USD.

Abound Credit Union: Najlepsza dwuletnia płyta CD

Wcześniej znana jako Federalna Unia Kredytowa Fort Knox, Abound Credit Union to instytucja z siedzibą w Kentucky, powiązana z bazą armii Fort Knox. Założona przez 10 osób w 1950 r. Abound twierdzi, że jest największą spółką kredytową w stanie, z 18 oddziałami i ponad 100 000 członków. Chociaż jest przeznaczony dla pracowników wojska i służby cywilnej oraz ich rodzin, każdy może się przyłączyć, o ile wpłaci jednorazową opłatę członkowską w wysokości 10 USD i zatrzyma co najmniej 5 USD na koncie oszczędnościowym.

MAC Federal Credit Union: 3-letnie i 4-letnie płyty CD

MAC Federal Credit Union oferuje członkom produkty finansowe, takie jak rachunki czekowe, oszczędnościowe i pieniężne, karty kredytowe, ubezpieczenia i inne. Założona w 1952 roku w celu obsługi czynnej służby cywilnej w Fort Wainwright na Alasce, unia kredytowa jest teraz otwarta dla każdego, kto kupi dwuletnie członkostwo w Stowarzyszeniu Armii Stanów Zjednoczonych za 40 dolarów. Składając wniosek o członkostwo, wystarczy zmienić rozdział na rozdział dotyczący niedźwiedzi polarnych w Fort Wainwright na Alasce.

Aby uzyskać więcej informacji na temat banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, które oferują najlepsze stawki za 1 rok, 2 lata i 3 lata, zapoznaj się z naszymi listami najlepszych rocznych, 2-letnich i 3-letnich stawek CD.

Federal Savings Bank: Najlepsze 18-miesięczne i 5-letnie płyty CD

Federalny Bank Oszczędnościowy może mieć świetnie brzmiącą nazwę, ale prywatny bank z siedzibą w Chicago, należący do weteranów, koncentruje się głównie na udzielaniu kredytów hipotecznych. Wszystkie z wyjątkiem dwóch z 42 biur w całym kraju służą wyłącznie do udzielania pożyczek. Jednak płyty CD są prawie najłatwiejszym kontem depozytowym do zarządzania online i możesz je otworzyć z dowolnego miejsca.

Apple Federal Credit Union: najlepsza 10-letnia płyta CD

Apple Federal Credit Union została założona w 1956 roku i ma oddziały w północnej Wirginii. Jednak klienci w całym kraju mogą uzyskiwać dostęp do kont i korzystać ze wspólnych lokalizacji (w tym ponad 53 000 bankomatów) za pośrednictwem wspólnych oddziałów. Jeśli nie jesteś jeszcze uprawniony do przystąpienia do unii kredytowej, możesz się zakwalifikować, dołączając do organizacji non-profit Northern Virginia Athletic Directors, Administrators i Coaches. NVADACA, która wspiera sportowców-uczniów, oferuje członkostwo w cenie 20 USD rocznie. Aby rozpocząć korzystanie z Apple Federal Credit Union, musisz otworzyć konto oszczędnościowe z co najmniej 5 USD.

Aby uzyskać więcej informacji na temat banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, które oferują najlepsze 10-letnie stawki, zapoznaj się z naszą listą najlepszych 10-letnich stawek CD.

Co to jest płyta CD?

Płyta CD to „lokata terminowa oprocentowana według stałej stopy procentowej przez określony czas. Dla większości osób płyta CD to konto, z którego korzysta się w banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, ale można je również kupić za pośrednictwem kont maklerskich. Tak czy inaczej, wybierasz czas na inwestowanie w CD i zarabiasz w tym czasie odsetki.

Jak działają płyty CD?

Płyta CD przechowuje Twoje pieniądze przez określony czas (na przykład sześć miesięcy lub dwa lata), a Twój bank lub unia kredytowa wypłaca odsetki na podstawie kwoty depozytu i długości okresu.

Korzystając z płyty CD, zazwyczaj zobowiązujesz się do pozostawienia pieniędzy na koncie. W zamian za to zobowiązanie banki zwykle płacą wyższe stopy procentowe niż na bardziej płynnych kontach oszczędnościowych. Ale jeśli potrzebujesz pieniędzy przed upływem terminu, być może będziesz musiał zapłacić karę za wcześniejszą wypłatę.

Jak działają kary za wcześniejsze wycofanie?

Banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe często nakładają kary za wypłatę środków z płyty CD przed upływem terminu. W wielu przypadkach obliczają karę jako określoną liczbę miesięcy odsetek. Na przykład Discover Bank pobiera odsetki za sześć miesięcy, jeśli wcześniej wyciągniesz roczną płytę CD. Kara ta wzrasta do 18-miesięcznych odsetek od 5-letnich płyt CD. Wcześniejsze  

Płacenie kary nigdy nie jest zabawne i może być szczególnie problematyczne, gdy wypłacasz pieniądze na wczesnym etapie. W zależności od tego, jak długo Twoje pieniądze pozostają na płycie CD, możesz nawet otrzymać zwrot mniejszy niż pierwotnie zdeponowany.

Jakie są wady i zalety płyt CD?

Wyższe oprocentowanie niż rachunki oszczędnościowe

Zarobki nie zmienią się, jeśli spadną stopy procentowe

Musisz zamknąć twoje pieniądze

Potencjalne kary za wcześniejsze wycofanie

Może utknąć przy niskiej stopie, podczas gdy inne stopy procentowe rosną

Wyjaśnienie zalet : płyty CD często oprocentowane są wyższe niż można zarobić na koncie oszczędnościowym. Banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe zwykle płacą więcej, jeśli zgadzasz się na zablokowanie swoich pieniędzy na określony czas. Dodatkowo, jeśli stopy procentowe spadną (a bank płaci nowym klientom niższe stawki), będziesz zarabiać tak samo wyższą RRSO przez cały okres ważności Twojej płyty.

Wady wyjaśnione : aby zarobić wyższą stawkę, musisz zobowiązać się do pozostawienia pieniędzy w banku. Wczesne wycofanie się może skutkować karami za przedterminowe wypłaty, które mogą zniweczyć Twoje zarobki. Ponadto, jeśli stopy procentowe wzrosną, możesz utknąć ze stosunkowo niską stopą do czasu, gdy twoja płyta CD dojrzeje.

Jak możesz zarządzać tym ryzykiem?

Aby zmniejszyć ryzyko, niektóre banki oferują płynne płyty CD, które umożliwiają wcześniejszą wypłatę środków lub zażądanie podwyżki oprocentowania. Ale nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad. Te produkty mogą zaczynać się od niższych stawek niż standardowe płyty CD, co jest sprawiedliwe, biorąc pod uwagę, że można łatwo wyjść. Więcej na ten temat w sekcji „No-Penalty poniżej. Możesz także użyć strategii drabinkowej, aby poradzić sobie z niektórymi wyzwaniami związanymi z inwestowaniem w płyty CD.

Co to jest drabinka CD?

Drabina CD to zestaw wielu kupowanych płyt CD z różnymi datami zapadalności, co pozwala uniknąć jednoczesnego zablokowania wszystkich pieniędzy. Przy takim podejściu możesz kupić serię płyt CD z terminem zapadalności w sześciomiesięcznych odstępach. W rezultacie masz okresowo dostępną gotówkę na planowane (i nieplanowane) potrzeby lub możesz kupić nową płytę CD po obowiązującym kursie. Na przykład, jeśli masz 10 000 USD do umieszczenia na płytach CD, możesz zainwestować następujące elementy: