Money Crashers

17 lutego 2021
Category: Gdzie Produkty

Co chcesz

zrobić ze swoimi pieniędzmi?

 • Zarabiać pieniądze
  • Kariera
  • StudiaMały biznesDodatkowy przychód Zarządzaj pieniędzmi

   • Bankowość
   • AsygnowaniePodatkiDający Oszczędzać pieniądze

    • Oszczędność
    • ZakupyOferty Pożyczać pieniądze

     • Wyjść z długu
     • Karty kredytoweBankructwoHipotekaPożyczki Chroń pieniądze

      • Planowanie nieruchomości
      • UbezpieczeniePrawnyAlert o oszustwie Inwestować pieniądze

       • Więzy
       • Przejście na emeryturęNieruchomość O Money Crashers
       • O
       • Napisz do nasnaciśnijReklamowaćKontakt
       • Karty kredytowe
        • Zwrot gotówki
        • Niskie odsetki APRNagrody za podróżNagrody hoteloweNagrody za gazStudentBiznesZabezpieczone Bankowość

         • Nowe promocje dotyczące kont bankowych
         • Najlepsze banki internetoweDarmowe konta czekoweRachunki rozliczeniowe o wysokiej dochodowościKonta rozliczeniowe nagródRachunki oszczędnościowe o wysokiej dochodowościNajlepsze konta na rynku pieniężnymNajwyższe oprocentowanie CDNajlepsze biznesowe konta czekoweDarmowe konta biznesoweRachunki bankowe studentówKonta bankowe dla dzieci Pożyczki

          • Hipoteka
          • Pożyczki osobiste Dom rodzinny

           • Dzieci i rodzicielstwo
           • Majsterkowanie w domuRelacjePlanowanie nieruchomości Inwestowanie

            • Nowe promocje na koncie maklerskim
            • Najlepsi maklerzy giełdowi onlineMaklerzy giełdowi dla początkującychBezpłatny obrót akcjamiPrzesiewacze zapasówUłamkowe udziały akcjiUsługi kompletacji towaruAplikacje do mikroinwestowaniaDoradcy Robo Mały biznesNajnowsze historie

             Jak korzystać z witryn z wyprzedażami błyskawicznymi, aby zdobyć zabójcze oferty – wady i zalety

             Co to jest fundusz rynku pieniężnego – definicja, rodzaje, zalety i wady10 najbardziej satysfakcjonujących i satysfakcjonujących ofert pracy i karieryUjawnienie reklamodawcy:karty kredytowe i oferty bankowe, które pojawiają się na tej stronie, pochodzą od firm obsługujących karty kredytowe i banków, od których MoneyCrashers.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej pojawiają się na stronach kategorii. MoneyCrashers.com nie obejmuje wszystkich banków, firm obsługujących karty kredytowe ani wszystkich dostępnych ofert kart kredytowych, chociaż dokładamy wszelkich starań, aby dołączyć pełną listę ofert, niezależnie od wysokości odszkodowania. Partnerzy reklamodawcy to między innymi American Express, Chase, US Bank i Barclaycard.

             BadaćPolecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepszych kart kredytowych o niskim oprocentowaniu – recenzje i porównania

             Polecane treści18 najlepszych kart kredytowych Travel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści14 kart kredytowych Best Hotel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści11 najlepszych kart kredytowych gazu – recenzje i porównania

             Polecane treści6 najlepszych kart kredytowych dla studentów – recenzje i porównania

             Polecane treści22 Najlepsze karty kredytowe dla małych firm – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepiej zabezpieczonych kart kredytowych do odbudowy kredytu – recenzje i porównania

             Przez

             Wyświetlenia

             Udostępnij ten artykuł

             Kop głębiej

             Śledź @MoneyCrashersPopularne artykuły12 najlepszych aplikacji płatniczych, które pomogą Ci zdążyć na wypłatę36 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w domu (legalne)22 Najlepsze nowe promocje i oferty dotyczące kont bankowych – październik 2020 r10 wspaniałych pól kariery na przyszłośćKiedy najlepiej kupować duże urządzenia w roku?Zostań Money Crasher!

             Dołącz do naszej społeczności.Co zrobić z niespodziewaną gotówką w wysokości 100 000 USD Przez

             Wyświetlenia

             Udostępnij ten artykułKażdy marzy o tym – otrzymać gratkę gotówki od dawno zaginionego krewnego, zwycięskiego losu na loterii lub testamentu od dziadka, który myślał o twoim świecie.

             Dla większości z nas ten dzień może nigdy nie nadejść. Ale dla niektórych nadejście gratyfikacji finansowej może zmienić życie w jednej chwili. Należy podjąć ważne decyzje fiskalne i sposoby zarządzania nieoczekiwaną kwotą, zanim zostanie zmarnowana.

             Zarządzanie dużą kwotą ryczałtową może być trudnym zadaniem. Warto mieć strategiczną, długoterminową wizję tego, jak je wydawać i inwestować. Rozważ następujące dziesięć sposobów mądrego wydawania i oszczędzania gratyfikacji finansowej.

             Jak mądrze wydać gratkę pieniędzy

             1. Spłacaj „złe długi, takie jak karty kredytowe lub niepodlegające odliczeniu, wysokoprocentowe pożyczki .

             Załóżmy, że masz zadłużenie na karcie kredytowej, na które naliczasz 15% odsetek. Spłacając to saldo, zasadniczo otrzymujesz natychmiastowy 15% zwrot swoich pieniędzy, ponieważ nie płacisz już opłat finansowych. Wykorzystaj część zysków, aby spłacić wysokoprocentowy dług. Następnie staraj się na dobre nie zadłużać się!

             2. Uruchom fundusz awaryjny lub zasil go .

             Uruchom awaryjny fundusz na wydatki w wysokości od 6 do 12 miesięcy w gotówce. Jasne, karta kredytowa może działać jako siatka bezpieczeństwa, ale gotówka nie obciąży Cię APR i pozwoli Ci lepiej spać w nocy. Przechowuj pieniądze na łatwo dostępnych kontach, które są oprocentowane, takich jak konto w Capital One 360, Ally Bank lub podobne.

             3. Zagraj na kontach emerytalnych .

             Wpłać procent swojej gratyfikacji na swoje konta emerytalne (np. 401k, Roth IRA, tradycyjny IRA lub Roth 401k), aby zapewnić sobie wystarczającą ilość zaoszczędzonych pieniędzy na emeryturę. Ponadto niektóre konta pozwolą Ci „nadrobić zaległości i wpłacić dodatkowe fundusze, jeśli masz ponad 50 lat lub nie korzystałeś z maksymalnych limitów składek w poprzednich latach.

             4. Jeśli masz dzieci, załóż fundusze na studia i wpłać na nie .

             Wykorzystaj część pieniędzy, aby rozpocząć plan oszczędnościowy na poziomie 529 uczelni. 529 to konto oszczędnościowe zaprojektowane specjalnie na potrzeby czesnego na uczelniach, które pozwala zaoszczędzić pieniądze na zasadzie odroczenia podatku, a nawet wypłacić je bez podatku, jeśli jest używane do celów edukacyjnych.

             5. Zadbaj o naprawy domowe .

             Odkładanie naprawy dachu lub problemu z podgrzewaczem wody może kosztować Cię o wiele więcej niż to, co oszczędzasz dzisiaj. Użyj pieniędzy, które niedawno zdobyłeś, aby chronić i ulepszać swoją największą inwestycję – swój dom.

             6. Spłać swój kredyt hipoteczny .

             Większość doradców finansowych powie Ci, abyś nie spłacał kredytu hipotecznego w całości. Zwykle uważają kredyt hipoteczny za „dobry dług, ponieważ zapłacone odsetki stanowią odliczenie od podatku. Można jednak rozważyć co miesiąc dopłatę do całkowitej kwoty pożyczki. Dodając do miesięcznej raty kredytu hipotecznego, możesz spłacić swój kredyt hipoteczny o wiele lat wcześniej niż oczekiwano i zaoszczędzić pieniądze na odsetkach w trakcie trwania kredytu. Alternatywnie, jeśli utkniesz w stosunkowo wysokim oprocentowaniu pożyczki, ponieważ Twój kredyt hipoteczny jest odwrócony, możesz spłacić ten kredyt hipoteczny do kwoty, w której kwalifikujesz się do refinansowania po niższej stopie procentowej.

             7. Przekaż część pieniędzy .

             Jeśli masz ulubioną organizację charytatywną lub organizację non-profit, z pewnością przydałaby się ona w formie darowizny w gotówce. Dlaczego więc im nie pomóc? Oni dostają darowiznę, a ty odpisujesz od podatku; jest to korzystne dla wszystkich. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz ulgi podatkowe dotyczące datków na cele charytatywne i darowizn.

             8. Odpręż się w granicach rozsądku .

             Wybierz się na wakacje, idź do spa lub udaj się do drogiej restauracji. Zdejmowanie trochę z tej gratki, aby się rozpieszczać i zaszaleć, może zrobić mnóstwo dobrego dla twojej psychiki. Upewnij się tylko, że to tylko trochę i nie wpadaj w nawyki związane z wydawaniem pieniędzy, na których utrzymanie nie możesz sobie pozwolić.

             9. Nie spiesz się z wydawaniem gratyfikacji .

             Uspokój się i pomyśl racjonalnie o swojej nowej sytuacji. Poświęcenie kilku tygodni lub miesięcy na rozważenie możliwości może znacznie przyczynić się do upewnienia się, że postępujesz właściwie. Oceń swoje priorytety i określ, które obszary Twojego życia mogą najbardziej skorzystać na dodatkowych funduszach.

             10. Skonsultuj się z doradcą finansowym płatnym .

             Jeśli Twoją gratką jest wydarzenie publiczne (np. Loteria), zaczniesz otrzymywać telefony, listy i e-maile od osób, które chcą Ci „doradzić. Nie słuchaj ich; powiedz im, że już kogoś masz, a następnie sam znajdź i wybierz doradcę finansowego. Ponieważ możesz sobie pozwolić na ich opłacenie, zdecydowanie wybierz dobrze znanego doradcę płatnego.

             Złe przykłady zarządzania pieniędzmi

             Tak więc masz to: 10 sposobów odpowiedzialnego wydawania gratyfikacji finansowej, jeśli ktoś nadejdzie. A jeśli to nie wystarczy, aby zmotywować Cię do odpowiedzialności, poniżej znajdziesz historie ludzi, którzy wygrali na loterii, a potem wszystko stracili. Oto kilka rzeczy, których NIE należy robić z gratką:

             • 16-letnia Callie Rogers wygrała 1,9 miliona funtów na brytyjskiej loterii i zaczęła marnować całą swoją wygraną na wakacje, zakupy i implanty piersi. Teraz pracuje, aby spłacić dodatkowe długi, które zgromadziła. Myślę, że dlatego nie dajesz swoim dzieciom dużej ulgi!
             • Willie Hurt, który wygrał 3,1 miliona dolarów na loterii w Michigan, ostatecznie rozwiódł się, stracił opiekę nad dziećmi i uzależnił się od cracku. Aha, i został również oskarżony o usiłowanie zabójstwa.Kiedy William Post wygrał 16 milionów dolarów na loterii w Pensylwanii, jego własny brat wynajął kogoś, kto go zabije, aby mógł zdobyć pieniądze.Janite Lee wygrała 18 milionów dolarów na loterii w Missouri, ale przegrała i musiała złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości w Rozdziale 7 mniej niż 10 lat po wygranej.Ostatnie słowo

              Gratka finansowa może być darem, jeśli zostanie rozsądnie wydana i zarządzana, lub przekleństwem, jeśli zostanie roztrwoniona lub źle zarządzana. Jeśli niedawno doszedłeś do pieniędzy, poświęć trochę czasu na rozważenie swojego błogosławieństwa i tego, co chciałbyś z nim osiągnąć.

              Co byś zrobił z niespodzianką? Czy znasz kogoś, kto otrzymał dużą sumę pieniędzy i dobrze to zrobił?

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy