Angelina Jolie profesorem na prestiżowej uczelni

Pani profesor Angelina Jolie. Aktorka będzie wykładać na London School of Economics

Angelina Jolie wcieli się w kolejną znaczącą rolę w swoim istnieniu. Aktorka została profesorem wizytującym i będzie prowadzić wykłady w London School of Economics (LSE), jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie, specjalizujących się po ekonomii i naukach społecznych. Pierwsze wykłady poprowadzi na jesieni 2017 roku.

Jolie, która znana jest ze swojej działalności charytatywnej, jako Ambasador dobrej decyzji UNICEF-u, dołączy gościnnie do odwiedzenia grona profesorów LSE, jacy będą prowadzić wykłady w pierwszych na ziemi tego rodzaju studiach magisterskich pod nazwą "Centre for Women, Peace and Security" (Centrum gwoli Kobiet, Pokoju i Bezpieczeństwa). Z czego - co przyznała w oświadczeniu - jest bardzo dumna:

Mam nadzieję, że różne uczelnie pójdą za własnym przykładem, ponieważ jest wówczas niezwykle istotne, by poszerzać dyskusję o prawach kobiet i położyć kres bezkarności za zbrodnie, takie jak na przykład przemoc seksualna wobec dziewczyn podczas konfliktów zbrojnych. Spośród niecierpliwością czekam na zebranie ze studentami, by zdołać podzielić się z nimi moimi doświadczeniami w robocie z instytucjami rządowymi i Organizacją Narodów Zjednoczonych.

Centrum zostało utworzone w 2015 roku w wyniku kooperacji aktorki i Williama Hague'a, byłego ministra spraw cudzoziemskich Wielkiej Brytanii, jako Propozycja Zapobiegania Przemocy Seksualnej przy Konfliktach Zbrojnych. William Hague również wystąpi w pozycji profesora wizytującego w LSE.

Foto: Zuma Press / Forum Polska Agencja Fotografów

Jak donosi Agencja Reutera, pomysł utworzenia takiego aplikacji zrodził się po reżyserskim debiucie Jolie w 2011 roku przy filmie “Kraina miodu i krwi", który pokazywał rabunki i gwałty na ludności cywilnej, jako codzienność krwawego konfliktu, jaki wybuchł na Bałkanach na początku lat 80. Szacuje się, że w tym momencie zostało zgwałconych blisko 20 tysięcy kobiet.

Gościnne wykłady pozostaną odgrywać aktywną rolę po programie studiów magisterskich, które obejmą takie zagadnienia jak gender, militaryzacja oraz zadania praw człowieka. Oprócz wykładów, studenci będą brali aktywny udział w licznych warsztatach, wydarzeniach i imprezach, natomiast także będą prowadzić samodzielne badania na temat zapobiegania gwałtów na wojnach. Jak podkreśla Hague:

Ów program bardzo pomoże jak i również wzmocni naszą pracę po dziedzinach zapobiegania przemocy seksualnej podczas konfliktów zbrojnych, jak i również pogłębi rozwojów wiedzy jak i również badań i pomoże przy zwalczaniu bezkarności. Nie zdołam się doczekać pracy wraz z studentami oraz pozostałymi profesorami.

Obok Angeliny Jolie jak i również Williama Hagua gościnnie wystąpią również Jane Connors spośród Amnesty International w Genewie oraz Madeleine Rees, szefowa Międzynarodowej Ligi Kobiet na rzecz Pokoju i Wolności.

Jolie i William Hague po raz główny wystąpili razem przeciwko przemocy seksualnej w konfliktach zbrojnych podczas globalnego szczytu w Londynie w 2014 roku.

Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem wyobrażenie o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

100 lat na morzach jak i również oceanach i na ręce