100 lat na morzach jak i również oceanach i na ręce

100 lat w morzach i oceanach… i na ręce

Rok 2018 to rok wielkich rocznic. Świętuje także polska Marynarka Wojenna. Dziś podniesieniem ogromnej gali banderowej na wszelkich okrętach rodzima flota uczciła 100. rocznicę jej odtworzenia. Do świętowania przyłącza się także firma BALL, wypuszczając na rynek unikatowy, okolicznościowy zegarek.

Okrągła, setna rocznica odzyskania niepodległości to dla wielu firm okazja w promowanie unikatowych, okolicznościowych wyrobów. To podniosłe i zasadnicze wydarzenie to także czas żniw dla producentów gadżetów i odzieży patriotycznej. Zyskuje się także na produkcji masztów i szyciu flag, biciu okazjonalnych monet i medali. Pośród wielu masowych, często tandetnych produktów rozróżniają się te przygotowane wraz z pieczołowitością, precyzją i wraz z smakiem – unikatowe, lecz również uniwersalne.

Foto: Materiał powstał we kooperacyj z marką BALL Watch / materiały prasowe Ball MWRP 4

Dla uczczenia setnej rocznicy powstania Polskiej Marynarki Wojennej firma BALL wyprodukowała limitowany zegarek z kolekcji Engineer III. Wówczas wyjątkowy chronometr, który wydaje się być swoistą opowieścią o historii marynarki wojennej.

Przede wszystkim imponująco wygląda samodzielnie dekiel zegarka. Grafika nawiązująca do podniosłej rocznicy pozostała wypalona kwasem. Dookoła kompasu wskazującego cztery strony otoczenia widnieje napis “Marynarka Wojenna Rzeczpospolitej Polskiej”. Dalej znajdują się linie południków i równoleżników, a na nich jest kotwica. Powyżej znajduje się okolicznościowy emblemat “1918 a mianowicie 2018”. Poniżej znajduje się krzyż kawalerski, którym Marynarka Wojenna Rzeczpospolitej Polskiej posługuje się od 1919 roku. Na krzyżu widać zaś ramię kapra. To słynny symbol zwycięskiej bitwy pod Oliwą, która z 1627 r., gdzie polskie okręty pokonały szwedzką flotę.

Imponująco wygląda również koperta zegarka. Wykonana została ona wraz ze stali szlachetnej, która posiada strefę z mu-metalu, czyli opatentowanego stopu antymagnetycznego.

Całość jest mocowana na bransolecie z zapięciem motylkowym dopasowującej się do każdego nadgarstka. Średnica tarczy liczy 46 milimetrów.

Do głębi mórz i oceanów nawiązuje błękitnie zdobiony cyferblat. To nie jedyne nawiązanie do Marynarki Wojennej Rzeczpospolitej Krajowej. Nad indeksem wskazującym godzinę „6” została umieszczona złocista kotwica z banderą Naszego kraju.

Dopełnieniem cyferblatu będą naniesione nad indeksami charakterystyczne dla marki szklane kapilary wypełnione trytem, co gwarantuje użytkownikowi komfortowy odczyt czasu nawet w całkowitych ciemnościach. Tarczę chroni odporne w zarysowania szafirowe szkło spośród anty-refleksem.