Apokalipsa - przygotowania miliarderów

Miliarderzy przygotowują się na apokalipsę. Mają gdzie uciekać

Coraz więcej amerykańskich miliarderów przygotowuje się na incydent katastrofy lub innego apokaliptycznego scenariusza – czy wówczas epidemii, wojny nuklearnej bądź zamiany ziemskich biegunów.

Reid Hoffman, współzałożyciel LinkedIna i znany inwestor, mówił w wywiadzie dla składu "The New Yorker", iż jego zdaniem ponad połowa miliarderów z Doliny Krzemowej zainwestowała w pewnego rodzaju "ubezpieczenie na wypadek apokalipsy", np. w podziemny bunkier.

Tematowi przyjrzał się amerykański "Forbes", który pisze na temat, że superbogaci Amerykanie kupują wielkie połacie ziemi w tych regionach AMERYCE, w których panuje łagodny atmosfera, a warunki sprzyjają uprawom. Chodzi o takie stany jak: Kolorado, Montana, Nebraska, Nowy Meksyk, Dakota Północna, Teksas i Wyoming – to tam powstają ufortyfikowane schronienia i domy letniskowe, gdzie miliarderzy zamierzają schronić się w trudnych latach lub gdy takowe odrzucić nadejdą – spędzić po nich emeryturę.

Foto: Kisan / Shutterstock

Samolotem do odwiedzenia bunkra

Według "Forbesa" wielu miliarderów ma prywatne samoloty po każdej chwili gotowe do odwiedzenia natychmiastowego wzbicia się przy niebo. Mają też motocykle, broń i generatory prądu.

Żaden z miliarderów, z którym rozmawiał "Forbes", nie przyznał publicznie, iż hektary ziemi, w które zainwestowali, zamierzają wykorzystać do odwiedzenia tego, by stworzyć w tamtym miejscu schronienia na wypadek apokalipsy, ale z pewnością są ów lampy do tego idealne.

John Malone, który zbił fortunę, pracując w branży kablowej i komunikacji, to człowiek, do którego należy najwięcej ziemi w USA. Jest właścicielem 890 tysięcy hektarów ziemi w sześciu stanach, w tych ogromnych obszarów w Maine i New Hampshire. W 2011 roku kalendarzowego mówił "Forbesowi", że traktuje je jako inwestycje. Deklarował, że uwielbia łowić ryby i od czasu do odwiedzenia czasu polować na ptactwo.

Ziemia - uruchomienie czy zabezpieczenie

Inny miliarder spośród branży mediów Ted Turner, jest właścicielem ponad 800 tysięcy hektarów ziemi w Kolorado, Montanie, Nebrasce, Nowym Meksyku Południowej Dakocie.

Philip Anschulze, magnat spośród branży naftowej i kolejowej, kupił 176 tysięcy hektarów w Wyoming, a Jeff Bezos, twórca Amazona a mianowicie 162 tysiące hektarów przy Teksasie. Stan Kroenke, właściciel holdingu zajmującego się rozrywką i sportem, ulokował w 91 tysięcy hektarów w stanie Montana.

Jeden z rekinów biznesowych branży nieruchomości David Hall, inżynier i Mormon (mormoni wierzą w słowo boże zapisane w Biblii, Księdze Mormona oraz w objawienia, których w czasach nowożytnych doświadczyli tzw. prorocy Kościoła), kupił ziemię w będzie Vermont. Zamierza tam skonstruować społeczność, bazując na naukach mormońskiego proroka Josepha Smitha, żyjącego w XIX stuleciu.