Kompletny przewodnik po kwalifikacjach karty kredytowej Southwest

17 lutego 2021
Category: Złożyć Wniosek

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Uwaga redaktora: to jest post cykliczny, regularnie aktualizowany o nowe informacje.

Karty kredytowe przewoźników lotniczych pod wspólną marką zazwyczaj mają trudności z konkurowaniem z elastycznością i zaletami kart bankowych zbywalnych (takich jak Chase Sapphire Preferred Card). Jednak karty kredytowe Southwest Rapid Rewards, zarówno osobiste, jak i biznesowe, nadal są ulubionymi kartami fanów – w dużej mierze dlatego, że stanowią najszybszy sposób na zdobycie słynnej przepustki towarzyszącej Southwest.

Chcesz poznać więcej informacji i porad dotyczących kart kredytowych od The Points Guy?Zapisz się do naszego codziennego newslettera .

Zdjęcie dzięki uprzejmości Southwest Airlines

Wraz ze wzrostem popularności nagród związanych z podróżami wydawcy kart zmienili swoje zasady i ograniczenia dotyczące tego, kto może otrzymać nowe bonusy powitalne. Jest to dodatkowo komplikowane przez wieloletnią zasadę Chase 5/24, która stanowi, że zostaniesz automatycznie odrzucony dla prawie wszystkich kart kredytowych Chase, jeśli otworzyłeś pięć lub więcej kart kredytowych w ciągu ostatnich 24 miesięcy u wszystkich emitentów. Dodatkowo Chase wprowadził nowe „ograniczenia rodzinne dotyczące liczby kart tego samego typu, które możesz mieć. Dzisiaj przyjrzymy się wszystkim, co musisz wiedzieć, aby określić, czy kwalifikujesz się do ubiegania się o którąkolwiek z kart kredytowych Chase’s Southwest.

Jak sprawdzić, do których kart kredytowych Southwest się kwalifikujesz

Dobrą wiadomością jest to, że ustalenie, do których kart kredytowych Southwest się kwalifikujesz, jest znacznie, znacznie prostszym procesem niż ustalenie, do których kart kredytowych Bonvoy się kwalifikujesz. Zanim przejdziemy do szczegółów dotyczących karty, należy pamiętać o kilku nadrzędnych zasadach:

 • Wszystkie pięć z tych kart są ograniczone przez regułę 5/24. Zostaniesz automatycznie odrzucony, jeśli otworzyłeś więcej niż pięć kart kredytowych w ciągu ostatnich 24 miesięcy u wszystkich wydawców (chociaż większość wizytówek się nie liczy).
 • Wizytówki nie dodadzą się do liczby 5/24, więc jeśli planujesz ubiegać się o wiele kart (w celu uzyskania Companion Pass), powinieneś najpierw złożyć wniosek o wizytówki.Jeśli masz już określoną kartę lub wcześniej posiadałeś kartę i otrzymałeś na niej bonus w ciągu ostatnich 24 miesięcy, nie możesz ubiegać się o nią ponownie. (To są „ograniczenia rodzinne).Mając to na uwadze, oto Twoja ściągawka do ubiegania się o karty kredytowe Southwest. Masz do wyboru pięć opcji – trzy osobiste i dwie biznesowe:

  Karty osobiste:

  Wizytówki:

  Chase i Southwest przeprowadzili ten proces stosunkowo prosto, traktując wszystkie karty osobiste tak samo, a wszystkie wizytówki tak samo, jeśli chodzi o kwalifikowalność.

  Jeśli chcesz ubiegać się o kartę imienną:Możesz to zrobić, jeśli masz mniej niż 24 godziny i nie jesteś:

  a) aktualny posiadacz jakiegokolwiek osobistego Southwest kartą kredytową lub

  b) poprzedni posiadacz osobistej karty kredytowej Southwest, który otrzymał bonus powitalny w ciągu ostatnich 24 miesięcy

  Oznacza to, że jeśli masz kartę Southwest Rapid Rewards Plus lub wcześniej ją posiadałeś (i otrzymałeś premię za nią w ciągu ostatnich 24 miesięcy), nie możesz ubiegać się o karty Premier ani Priority. Ważną informacją jest to, że posiadanie biznesowej karty kredytowej Southwest w żaden sposób nie wpływa na twoje uprawnienia do kart osobistych.

  Jeśli chcesz ubiegać się o wizytówkę:Możesz to zrobić, jeśli masz mniej niż 24 godziny i nie jesteś:

  a) aktualny posiadacz tej konkretnej karty

  b) poprzedni posiadacz tej konkretnej karty, który otrzymał bonus powitalny w ciągu ostatnich 24 miesięcy

  Ubieganie się o osobiste karty kredytowe Southwest nie ma wpływu na Twoje uprawnienia do korzystania z wizytówek, z wyjątkiem faktu, że zajmuje to jedno z miejsc 5/24. Co ważniejsze, posiadanie jednej firmowej karty kredytowej nie wpływa na uprawnienia do korzystania z drugiej. To świetna wiadomość dla wszystkich obecnych lub poprzednich posiadaczy karty kredytowej Southwest Rapid Rewards Premier Business: nadal mogą ubiegać się o wizytówkę Performance (o ile mają mniej niż 24 godziny).

  Mając wszystkie te informacje w ręku, jak należy zmaksymalizować swoje aplikacje kartowe Southwest? Zakładając, że masz wolne 5/24 miejsc, najlepszym planem dla większości ludzi byłoby złożenie wniosku o obie karty kredytowe Southwest Business. Nie spowodowałoby to zwiększenia liczby 5/24 i pozwoliłoby Ci w przyszłości ubiegać się o osobistą kartę Southwest. Zakładając, że oba wnioski zostaną zatwierdzone, połączone bonusy powitalne również kwalifikują Cię do przepustki Southwest Companion Pass.

  Podsumowanie

  Zawsze ważne jest, aby planować wnioski o kartę kredytową i zwracać uwagę na zasady dotyczące karty i wydawcy. Chociaż decyzja Chase’a o wprowadzeniu tak zwanego „ograniczenia rodzinnego na osobistych kartach Southwest wpłynęła na wiele osób w planach Companion Pass, to samo ograniczenie nie dotyczy dwóch wizytówek. Jest z pewnością możliwe, że Chase nałoży podobne ograniczenie w przyszłości na wizytówki, więc jeśli masz mniej niż 24 godziny i masz oko na Companion Pass, zdecydowanie sugerowałbym zgłoszenie się wcześniej niż później.

  Powiązane czytanie
  • Performance czy Premier: która karta kredytowa Southwest Business jest dla Ciebie odpowiednia?
  • Którą kartę kredytową Southwest powinienem otrzymać?Najlepsza karta kredytowa Southwest Airlines dla podróżujących z rodzinąZdjęcie wyróżnione: Alberto Riva / The Points Guy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy