Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby kupić dom

Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby kupić dom
16 października 2020
Category: Kredytowa Jest

Chcesz kupić dom? Najpierw upewnij się, że Twoja ocena kredytowa jest w doskonałym stanie. (iStock)

Dla wielu osób zakup domu to najdroższa inwestycja, jaką kiedykolwiek dokonają. Przygotowanie do inwestycji może zająć trochę czasu i przygotowań. Poświęcenie czasu na przygotowanie się do zakupu domu może zaoszczędzić pieniądze, więc warto spróbować.

Kontynuuj czytanie poniżej

Istotną częścią przygotowań do zakupu domu jest zrozumienie, co dzieje się z Twoją zdolnością kredytową. Pożyczkodawcy wykorzystują Twoje informacje kredytowe, w szczególności Twoją zdolność kredytową, do określenia, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki mieszkaniowej i ile mogą Ci pożyczyć. Ponadto Twoja ocena kredytowa – niezależnie od tego, czy masz słaby kredyt, czy doskonały kredyt – może wpływać na stopę procentową (co z kolei wpływa na miesięczną płatność).

Zanim zaczniesz starać się o kredyt mieszkaniowy, upewnij się, że znalazłeś dla siebie odpowiednią stopę procentową kredytu hipotecznego. Credible może porównać wielu dostawców i zapewnić spersonalizowane stawki w ciągu zaledwie kilku minut – i nie ma to wpływu na Twój kredyt.

Jeśli nie jesteś zadowolony z podanych stawek, poświęć trochę czasu na sprawdzenie własnego kredytu i wprowadź wszelkie zmiany niezbędne do zwiększenia zdolności kredytowej. W końcu wyniki kredytowe zmieniają się w czasie.

To jest średnia ocena kredytowa potrzebna do zakupu domu

Wynik wymagany do zakwalifikowania się do pożyczki hipotecznej różni się w zależności od rodzaju pożyczki, lokalizacji i pożyczkodawcy – ale niektóre modele oceny pomogą Ci oszacować minimalny wynik potrzebny do uzyskania pożyczki.

Aby kwalifikować się do pożyczki mieszkaniowej Federalnej Administracji Mieszkaniowej (FHA), potrzebujesz minimalnej oceny kredytowej wynoszącej 500. Jeśli Twój wynik wynosi od 500 do 579, musisz wpłacić zaliczkę w wysokości co najmniej 10 procent. Jeśli twój wynik zmieni się powyżej 580, możesz kwalifikować się do pożyczki FHA z zaliczką w wysokości 3,5% lub mniej.

Jeśli potrzebujesz pożyczki typu jumbo (hipoteka na kwotę przekraczającą zgodne limity pożyczki), potrzebujesz doskonałej oceny kredytowej. Dodatkowo, jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę prywatną (nie FHA), pożyczkodawca prawdopodobnie będzie wymagać, abyś miał wyższy wynik. Powinieneś mieć wynik kredytowy co najmniej 680, zanim złożysz wniosek o pożyczkę typu jumbo, i wynik 650 lub wyższy, aby kwalifikować się do zgodnych pożyczek, które nie są ubezpieczone przez FHA.

Typowe czynniki informacji kredytowej, które mają wpływ na Twoją zdolność kredytową:

  • Wiek kredytu
  • Wykorzystanie kredytu
  • Historia kredytowa
  • Mieszanka kredytów
  • Kwota długu
  • Długość historii kredytowej
  • Nowy kredyt (i zapytania)
  • Historia płatności (czyli terminowe opłacanie rachunków)

Twoja historia płatności i wykorzystanie kredytu stanowią większość wyniku, więc te dwa obszary będą miały największy wpływ na pomoc lub zranienie Twojego kredytu.

Aby zabezpieczyć najlepsze oprocentowanie, staraj się uzyskać ocenę kredytową 680 lub wyższą, bez względu na rodzaj pożyczki, o którą się ubiegasz (pożyczka osobista, pożyczka mieszkaniowa, pożyczka na samochód lub więcej).

Jak poprawić swoją zdolność kredytową, aby uzyskać kredyt hipoteczny

Jeśli masz złą zdolność kredytową, a nadal jesteś zainteresowany kupnem domu, możesz zrobić kilka rzeczy.

Zaoszczędź na wyższą zaliczkę

Pokaż pożyczkodawcom, że poważnie podchodzisz do zakupu, dokonując większej zaliczki. Jeśli masz słaby kredyt, przedstawienie zaliczki w wysokości 20 procent lub więcej może pomóc zmienić szanse na akceptację na twoją korzyść.

Złóż wniosek o pożyczkę FHA

Jeśli Twój wynik jest poniżej 650, pożyczka FHA może być najlepszą opcją. Pożyczkobiorcy z wynikami w najniższych 500 mogą kwalifikować się do pożyczki, chociaż będziesz musiał wpłacić zaliczkę w wysokości co najmniej 10 procent całkowitej kwoty pożyczki.

Popraw swoją zdolność kredytową

Jeśli chcesz uniknąć wyższych stóp procentowych i wyższych miesięcznych płatności, poświęć trochę czasu, aby poprawić swoją zdolność kredytową, spłacając zadłużenie i płacąc rachunki na czas co miesiąc.

Czy można kupić dom ze złym kredytem?

Możesz kupić dom ze słabym kredytem, ​​ale opcje będą ograniczone i być może będziesz musiał zapłacić wyższe oprocentowanie. Według raportu FHFA tylko 19 proc. Kredytobiorców w 2016 roku miało ocenę kredytową poniżej 620. O ile możliwe jest uzyskanie kredytu mieszkaniowego o niższym wyniku, może to być trudne. Jeśli Twój wynik jest niższy niż 500, w ogóle nie kwalifikujesz się do kredytu mieszkaniowego.

Jak szybko możesz podnieść swoją zdolność kredytową?

Podniesienie zdolności kredytowej zależy od rodzaju posiadanych negatywnych ocen i działań, które podejmujesz teraz. Na przykład nieodebrane płatności mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową nawet przez 18 miesięcy, podczas gdy zamknięcie starego konta wpływa na wynik przez około trzy miesiące.

Ponadto pożyczkodawcy mogą przesyłać informacje do firm oceniających zdolność kredytową tylko raz w miesiącu. Staraj się sprawdzać swój wynik mniej więcej raz w miesiącu, jeśli poprawiasz nawyki kredytowe i szukasz zmian w wyniku. Zaplanuj co najmniej trzy do sześciu miesięcy, zanim sprawdzisz swoją zdolność kredytową pod kątem znaczących zmian.

Jeśli próbujesz poprawić swoją zdolność kredytową, zmniejsz wskaźnik zadłużenia do dochodów, dokonuj wszystkich płatności na czas, zarabiaj więcej pieniędzy, nie zamykaj żadnych kont i unikaj ubiegania się o nowe karty kredytowe lub konta kredytowe dla kilku kilka miesięcy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy