Jak samodzielnie poprawić swój wynik kredytowy

Jak samodzielnie poprawić swój wynik kredytowy
16 października 2020
Category: Limitu Kredytowego

Napraw swój kredyt

Kiedy myśl o posiadaniu domu stanie się dla Ciebie znacząca, wszyscy powiedzą Ci, że zanim wybierzesz się na zakupy do swojego wymarzonego domu, musisz założyć wstępnie zatwierdzone finansowanie hipoteczne.

Ale zanim to zrobisz, jeśli myślisz, że w przeszłości czają się jakieś nadużycia kredytowe, spędź trochę czasu, zrób wysiłek i pokonaj frustrację, która może wymagać wyremontowania i dopracowania kredytu.

Uporządkowanie oceny kredytowej / historii / raportu przed uzyskaniem wstępnej zgody na finansowanie kredytu hipotecznego pomoże określić rodzaj kredytu hipotecznego, do którego się kwalifikujesz, oraz jego koszt lub stopę procentową.

Nie brakuje firm oferujących pomoc w naprawie kredytu i podwyższeniu zdolności kredytowej; niektóre są uzasadnione i dają rzeczywiste wyniki, inne mogą nie tak bardzo. Ale są pewne strategie naprawy kredytu zrób to sam , które możesz wykonać samodzielnie już dziś, a które będą miały natychmiastowy pozytywny wpływ na Twój profil kredytowy.

Nie chodzi o naprawę kredytu, chodzi o poprawność kredytu , a są proste i skuteczne rozwiązania, które możesz zrobić samodzielnie, a które będą miały duży wpływ na twoją zdolność kredytową.

Jako konsument masz prawo do bezpłatnego raportu kredytowego co dwanaście (12) miesięcy. Wszystko, co musisz zrobić, to wejść na Annual Credit Report.com, postępować zgodnie ze wskazówkami i presto, masz bezpłatną kopię raportu kredytowego ze wszystkich trzech biur kredytowych; Trans Union, Equifax i Experian. Możesz mieć możliwość uiszczenia opłaty za uzyskanie wyników kredytowych i oczywiście możesz to zrobić, ale nie musisz.

Kiedy już będziesz mieć pod ręką swój raport kredytowy, zapoznaj się z nim i przekonaj się, jaka jest jego struktura oraz co oznaczają klucze i skróty. Ułatwi to odczytanie wszystkich kont indywidualnych oraz określenie stanu i kondycji każdego z nich.

W treści raportu kredytowego, na dole, gdzie wymienione są rachunki, po lewej stronie znajdują się litery dla każdego rachunku pod nagłówkiem ECOA . Te litery są kluczowymi kodami określającymi, w jaki sposób dane konto jest klasyfikowane lub prowadzone i przez kogo.

Wiedza o tym, jak czytać raport kredytowy i czego należy szukać, może pomóc w ustaleniu, czy istnieją konta, na których jesteś Autoryzowanym Użytkownikiem lub Współposiadaczem konta, oraz czy konta te pomagają, czy szkodzą Twojej zdolności kredytowej.

Poszukaj liter J i A , ponieważ oznaczają one, że jesteś Współposiadaczem rachunku lub Autoryzowanym Użytkownikiem na wymienionym koncie.

Jeśli jesteś współwłaścicielem konta lub jeśli jesteś Autoryzowanym Użytkownikiem na koncie kredytowym innej osoby, może to pomóc lub zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. W każdym przypadku konta te należą do kogoś innego i będąc Współwłaścicielem lub Użytkownikiem Autoryzowanym, przenosi dostęp do historii wyników tego konta na Ciebie.

Na przykład; Jeśli jesteś Autoryzowanym Użytkownikiem lub Współwłaścicielem konta na doświadczonym koncie, które nie jest nadmiernie wykorzystywane i ma dobrą historię płatności, możesz po prostu zostawić to konto w spokoju. Starość jest dobrą rzeczą, gdy przedmiotem jest kredyt; założone konta otwarte dawno temu będą miały pozytywny wpływ na Twoją zdolność kredytową.

Ale jeśli ustanowiłeś kredyt (i nie korzystasz już aktywnie z tych kont – zazwyczaj karty kredytowe), możesz chcieć, aby główny właściciel konta usunął Twój status Autoryzowanego Użytkownika lub Wspólnego Użytkownika . Jest to szczególnie dobry pomysł, jeśli konto ma opóźnienia w płatnościach lub osiągnął lub zbliża się do swojego limitu kredytowego. W tym przypadku główny posiadacz konta może mieć wpływ na Twoją zdolność kredytową po prostu dlatego, że jesteś Autoryzowanym Użytkownikiem lub Współwłaścicielem . Nazwij to winą przez skojarzenie.

Jest to dość łatwe rozwiązanie, które może mieć duży wpływ na Twoją zdolność kredytową. Zadzwoń do mamy lub taty, swojego byłego współmałżonka, starego partnera biznesowego lub kogokolwiek innego i poproś ich o wykonanie połączenia i usunięcie Cię z konta. Może powiedz im, że myślisz o zakupie domu i próbujesz uporządkować swój kredyt. Na wszelki wypadek, obserwacja w ciągu kilku dni, aby upewnić się, że się tym zajęli.

Z drugiej strony, jeśli nie masz zbyt dużej historii kredytowej lub jesteś nowy w świecie kredytów, dodanie do konta kredytowego należącego do kogoś innego jako Autoryzowany Użytkownik może zwiększyć Twoją zdolność kredytową. Może to być świetna strategia dla świeżo upieczonego pracownika, który nie miał okazji ustanowić dużej części historii kredytowej. Mama, tata lub zaufany krewny mogą dodać Cię jako Autoryzowanego Użytkownika, a cały towar powiązany z ich kontem kredytowym zostanie automatycznie przesłany na Ciebie. Wiek, w którym konto zostało otwarte, terminowe płatności i rozważne wykorzystanie kredytu zostaną dodane do Twojego profilu kredytowego, aby pomóc ustalić Twoją zdolność kredytową początkującego.

Wykorzystanie mocy bycia lub zostania Autoryzowanym Użytkownikiem lub Współwłaścicielem konta może być tylko impulsem, którego potrzebujesz, aby uruchomić swój profil kredytowy. Z drugiej strony może to być również negatywny wynik, który obniża twoją zdolność kredytową. Chirurgiczne usunięcie właściciela konta głównego może mieć natychmiastowy wpływ na dobro. To dobre miejsce na rozpoczęcie, ponieważ może to być łatwa naprawa, która może zapewnić duży przebieg.

Jeśli masz zaległe salda na kartach kredytowych, które stanowią więcej niż połowę zatwierdzonej linii kredytowej i masz pieniądze na spłatę tych sald, zrób to. Karty kredytowe z saldami przekraczającymi 50% zatwierdzonej linii kredytowej są uważane za nadmiernie wykorzystane, a algorytmy oceny kredytowej tego nie lubią. Wysokie saldo na kartach kredytowych zaszkodzi twojej zdolności kredytowej.

Jeśli w raporcie kredytowym widnieje informacja, że ​​stare konto windykacyjne lub rozliczeniowe jest niezapłacone i możesz udowodnić, że faktycznie je spłaciłeś, skontaktuj się z agencjami sporządzającymi sprawozdania kredytowe, prześlij im dowód i poproś o zmianę statusu na opłacone. Płatne konto odpisowe lub inkasowe jest lepsze niż niezapłacone.

Sam odpowiadasz za stan swojego kredytu, a niektóre poprawki mogą być trudniejsze i mogą zająć więcej czasu niż inne. Ale uzyskanie i bycie poprawnym kredytem jest dobrym punktem wyjścia dla każdego właściwego profilu kredytowego.

Kiedy już spłacisz kredyt, weź udział w wstępnym zatwierdzeniu kredytu hipotecznego, znajdź pośrednika, kup dom, załóż rodzinę, zbuduj karierę i tak dalej!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy