Jak naprawić zły raport kredytowy

Jak naprawić zły raport kredytowy
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Konkretne kroki naprawy kredytu zależą od tego, co znajduje się w raporcie kredytowym. Zanim zaczniesz naprawiać swój kredyt, musisz zamówić raport i przejrzeć go, aby zablokować wszelkie negatywne informacje. Wiele raportów kredytowych zawiera również wyjaśnienie rzeczy, które negatywnie wpływają na Twój kredyt. To da ci wyobrażenie o tym, co musisz naprawić, aby poprawić swój kredyt.

Chociaż możesz mieć jeden lub dwa problemy, które negatywnie wpływają na twoją zdolność kredytową, przy odrobinie strategii i cierpliwości, wszystkie problemy z raportami kredytowymi można naprawić.

Niepoprawne informacje w raporcie kredytowym

Względnie mówiąc, najłatwiejszą rzeczą do naprawienia w raporcie kredytowym są niedokładne informacje. Błędy pisarskie mogą łatwo prowadzić do błędów w raportach kredytowych. Nie przeocz tych błędów, ponieważ mogą one zaszkodzić Twojemu kredytowi. Prześlij list dotyczący sporu dotyczącego raportu kredytowego, aby usunąć niedokładne informacje.

Konta przeterminowane

Twoja historia płatności ma największy wpływ na Twoją zdolność kredytową. Opóźnienia w płatnościach wpłyną na Twoją zdolność kredytową bardziej niż cokolwiek innego, ponieważ historia płatności to 35 procent wyniku FICO. Bądź na bieżąco ze wszystkimi kontami, które są zaległe. Jeśli masz konta spóźnione o 30 lub 60 dni, dokonaj tych płatności, aby nie odbiły się one na Twoim koncie. Gdy konta spóźnią się o 90 dni, są uważane za wyjątkowo zaległe i mogą trafić do windykacji.

Negocjuj z wierzycielami i windykatorami, aby usunąć obciążenia i konta windykacyjne z raportu kredytowego. Nie muszą usuwać tych informacji, ale możesz negocjować z nimi, płacąc za usunięcie. Jeśli konto jest już opłacone, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie list z dobrą wolą.

Salda wysokie i przekraczające limit

Twój poziom zadłużenia ma drugi co do wielkości wpływ na Twoją zdolność kredytową, ponieważ stanowi 30% Twojego wyniku FICO. Idealnie byłoby, gdyby saldo karty kredytowej było równe lub niższe niż 30 procent limitu kredytowego. Oznacza to, że na karcie kredytowej z limitem 1000 USD powinno być maksymalnie 300 USD.

Najpierw skoncentruj się na sprowadzeniu sald przekraczających limit poniżej limitu kredytowego. Następnie popracuj nad obniżeniem sald na karcie kredytowej do poziomu bardziej przyjaznego dla kredytów.

Nieopłacone finanso wyroki

Zapłać wszelkie zaległe orzeczenia. Będą szkodzić Twojemu kredytowi, dopóki go nie spłacisz, albo dopóki nie spadnie po siedmiu latach lub po przedawnieniu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Ograniczenia różnią się w zależności od stanu.

Niewypłacalność kredytu studenckiego

Zwłoka w spłacie kredytu studenckiego nie zawsze jest trwała. Porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą, aby dowiedzieć się, jakie są opcje spłaty kredytu studenckiego, aby wyprowadzić ich z niewypłacalności. Często będziesz musiał przedłożyć kilka miesięcy terminowych płatności, zanim kredyt studencki zostanie uznany za aktualny. W niektórych sytuacjach warto rozważyć program umorzenia kredytów studenckich.

Upadłość, wykluczenie, zastawy podatkowe, zapłacone orzeczenia

W przypadku tego typu wpisów nie ma nic do naprawienia, chyba że wpis jest niedokładny. W takim przypadku możesz skorzystać z procesu sporu, aby usunąć przedmiot z raportu kredytowego. Być może będziesz musiał współpracować z sądami i bankami, aby zaktualizować ich dane.

Jeśli bankructwo lub inna poważna zaległość jest wymieniona w raporcie kredytowym, skup się na odbudowie kredytu, dodając pozytywną historię płatności i wykazując, że możesz zarządzać swoim kredytem. Jeśli nie możesz uzyskać zgody na zwykłą kartę kredytową, złóż wniosek o zabezpieczoną kartę kredytową. Użyj karty, aby dokonać drobnych zakupów i co miesiąc opłacać w całości rachunek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy