Jak kupić samochód ze złym kredytem

Jak kupić samochód ze złym kredytem
16 października 2020
Category: Złym Kredytem

Jesteś w trudnej sytuacji i wygląda na to, że jest cała armia nieuczciwych dealerów i pożyczkodawców typu „zły kredyt, brak kredytu, żaden problem”, którzy tylko czekają, aby cię wykorzystać. Ale oto dobra wiadomość: osoby o złych kredytach mogą znaleźć samochody i finansowanie, jeśli chcą odrobić pracę domową i trochę rozejrzeć się. Oto, jak konsumenci z problemami kredytowymi mogą nadal uzyskać przyzwoitą ofertę na nowy zestaw kół.

Sprawdź sam swój kredyt

Konsumenci, którzy sądzą, że mają zły kredyt, powinni rozpocząć zakupy samochodów od otrzymania kopii raportów kredytowych co najmniej miesiąc przed wejściem do salonu dealera. W końcu wiedza o tym, co jest w tych raportach – i upewnienie się, że wszystkie informacje są poprawne – może pomóc powstrzymać nieuczciwych dealerów samochodowych lub pośredników kredytowych przed zaciąganiem gorszych pożyczek, niż na to zasługujesz. Jeśli kiedykolwiek miałeś kartę kredytową, kredyt samochodowy, pożyczkę studencką, kredyt hipoteczny lub inny dług, prawdopodobnie biura kredytowe Equifax, Experian i TransUnion mają własne raporty kredytowe na Twój temat. Jednak zgodnie z prawem federalnym każdy z nich musi raz w roku przekazywać bezpłatną kopię swoich raportów. Aby otrzymać bezpłatne kopie, przejdź do oficjalnego serwisu AnnualCreditReport.comStronie internetowej. (Uważaj na naśladowców z podobnymi adresami URL). Dokładnie sprawdź raporty wszystkich trzech biur pod kątem błędów lub negatywnych informacji, które mają więcej niż 7 lat. Jeśli znajdziesz jakieś problemy, AnnualCreditReport.com udostępnia narzędzia online, które pomogą Ci je naprawić.

Po poprawieniu wszystkich błędów należy kupić kopię oceny kredytowej „FICO” (nazwanej na cześć firmy zajmującej się oprogramowaniem kredytowym, pierwotnie nazywanej F air, I saac & Co. ). Wyniki FICO zwykle są dołączane do raportu kredytowego, ale prawo federalne nie wymaga, aby biura kredytowe udostępniały je bezpłatnie. Możesz jednak kupić kopię swojego wyniku za około 20 USD na Equifax.com lub MyFico.com . (Oba sprzedają również pakiety, które zawierają bezpłatny wynik FICO oraz niektóre usługi monitorowania kredytu, których możesz lub nie chcesz). Wyniki FICO obejmują od 300 do 850 , a osoby z wysokimi wynikami płacą znacznie niższe stopy procentowe niż osoby z niskimi wynikami.

Nie zajmuj się „specjalistami od złych kredytów”

Gdy już sprawdzisz swoją sytuację kredytową, zajmij się jak najczęstszymi dealerami i pożyczkodawcami. Wiele dealerów współpracujących z dobrymi instytucjami finansowymi musi wystawiać klientów ze złymi kredytami na pożyczki o wysokim oprocentowaniu. Jednak niektóre dealerzy typu „kup tutaj, zapłać tutaj” zajmą się finansowaniem samodzielnie, a nie za pośrednictwem banku. Takie salony mogą być jedyną opcją dla kupujących ze szczególnie złymi kredytami, ale należy uważać na pożyczki, które są praktycznie zaprojektowane tak, aby upaść. Dzieje się tak dlatego, że „transakcje repo” często wiążą się z dużymi opłatami, które stanowią główne źródło dochodu dla nieuczciwych dealerów. Kolejna rzecz, na którą należy uważać: niektóre dealerzy sugerują, że musisz kupić przedłużoną gwarancję, przezroczystą powłokę lub inne drogie (i często niepotrzebne) dodatki, jeśli chcesz sfinansować zakup. Ty nie.

Poznaj pożyczkodawców non-profit

Alternatywnie poszukaj pożyczkodawcy non-profit, który oferuje pożyczki osobiste. Capital Good Fund , na przykład, oferuje pożyczki samochodowe od 8 000 do 20 000 USD mieszkańcom Florydy, Rhode Island i Massachusetts tylko na zakup lub refinansowanie nowego lub używanego samochodu; chociaż finansują pojazdy sprzedawane przez większość dealerów, zachęcają pożyczkobiorców do rozejrzenia się i wybrania dealera o wysokim poziomie satysfakcji klienta. Ponadto oferują pożyczki do 2000 USD na różne cele, w tym na zakup lub naprawę pojazdu lub spłatę wysokoprocentowego długu mieszkańcom Florydy, Rhode Island i Delaware.. Są przykładem instytucji finansowej rozwoju społeczności posiadającej certyfikat Skarbu Stanów Zjednoczonych lub CDFI. Poszukaj najbliższego CDFI w Twojej okolicy, aby sprawdzić, czy może Ci pomóc.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy