HK LIFE – ucieczka z HSBC: alternatywne i najmniej najgorsze opcje bankowe HK 79

17 lutego 2021
Category: Twoja Karta

zdjęcie za pośrednictwem eirth.com

Masz dość HSBC? Spędziłeś lato przeglądając farsę dotyczącą karty bankomatowej? Chociaż bank obiecał skorygować swoje aktywa bankomatowe, być może nadszedł czas, aby się uwolnić. Whist HK jeszcze nie nadążył za etycznymi trendami bankowymi obserwowanymi za granicą. Poniżej znajduje się aktualny, bezstronny, bezstronny przewodnik po dwóch najgorszych alternatywach. Na terytorium działa ponad 150 banków – jednak Hang Seng jest odpisem (ponieważ jest własnością HSBC), a pozostałe oferują gorszy poziom usług niż HSBC, są zbudowane na ruchomych piaskach w Chinach należące do banków lub nie udostępniają uznawanych na całym świecie kart bankomatowych.

Najlepsze banki dla obcokrajowców w HK:

To pozostawia Citibank lub Standard Chartered – żaden rachunek bieżący nie jest doskonały, ale oba przewyższają HSBC pod względem funkcji. Standard Chartered jest świetny, ponieważ wszystkie przelewy bankowe w HK są bezpłatne, bez względu na to, kto jest odbiorcą. Podobnie jak w HSBC, możesz kupować walutę za pośrednictwem bankowości internetowej. Jednak za korzystanie z lokalnych bankomatów innych niż JETCO lub dowolnych zagranicznych bankomatów obowiązuje opłata w wysokości 28 HK $.

Citibank oferuje tylko przelew walutowy w oddziałach and nie pobierać opłaty za przesyłanie gotówki do konkurencyjnego banku w HK. Jednak otwierają się późno (do 19:00), a otrzymasz kartę bankomatową Visa Debit z bezpłatnymi wypłatami z bankomatów w dowolnym banku, lokalnym lub za granicą. Oferują również bezpłatne przelewy międzynarodowe do Citibank za granicą.

Co dziwne, mimo odpowiedniego logo, karta bankomatowa Citibank Visa Debit nie może być używana do dokonywania transakcji online (ani do płacenia pocztą / telefonem) – można jej używać tylko osobiście. Ta anomalia została potwierdzona drobnym drukiem i przez dotychczasowych klientów – oznacza to, że nadal nie ma w ofercie „prawdziwej karty Visa Debit w Hongkongu.

Standardowe konto Chartered Basic „Easy Banking:

 • Opłata za przelew do niestandardowych banków z siedzibą w HK: brak / bezpłatny.
 • Opłata za przelew do banku Standard Chartered za granicą: 200 USD + opłaty bankowe odbiorcy.Opłata za przelew do zagranicznego banku innego niż Standard Chartered: 200 $ + opłaty bankowe odbiorcy.Karta bankomatowa: dostępna sieć Cirrus / Plus VISA, ale nie karta debetowa VISA.Opłata za wypłatę z bankomatu w standardzie Chartered HK: bezpłatnie we wszystkich bankomatach JETCO lub 25 HK $ w bankomatach Hang Seng / HSBC.Opłata za każdą wypłatę z zagranicznego bankomatu V: 28 HK $.Opłata za zgubioną / skradzioną kartę bankomatową: 50 HK $.Minimalne saldo konta: 10 000 HK $.Kara za nieutrzymanie minimalnego salda konta: 120 HK $ na kwartał.Bankowość internetowa w wielu walutach: Tak.Godziny otwarcia oddziału: Regularnie – w dni powszednie w godzinach 9-17 oraz w soboty rano w godzinach 9-13.Dokumenty otwarcia konta: HKID (lub paszport, jeśli nie jesteś stałym rezydentem), dowód adresu HK (rachunek za media).Strona internetowa: http://www.standardchartered.com.hkPlus: różne korzyści powitalne.Plus: ulepszone korzyści z usługami „Priority i „Preferred. Kwalifikowalność mierzona Twoim dochodem. Citibank:

  • Opłata za przelew do banków innych niż Citibank HK: 180 HK $ za transakcję lub 50 HK $ za pośrednictwem bankowości internetowej.
  • Opłata za przelew do banku Citibank za granicą: przelewy telegraficzne można wysyłać i odbierać bezpłatnie.Opłata za przelew do zagranicznego banku innego niż Citibank: 180 HK $ lub 100 HK $ za pośrednictwem bankowości internetowej + opłaty bankowe odbiorcy.Karta bankomatowa: Karta debetowa VISA – uznawana i akceptowana wszędzie, ale nie można jej używać online.Opłata za wypłatę z bankomatu innego niż Citibank HK: Bezpłatnie.Opłata za każdą wypłatę z bankomatu za granicą: bezpłatnie.Opłata za zgubioną / skradzioną kartę bankomatową: 50 HK $.Minimalne saldo konta: 10 000 HK $. Zrzeczony, jeśli udowodnisz, że jesteś stałym rezydentem pracującym w HK (nawet jeśli pensja nie jest zdeponowana w Citibank).Kara za nieprzestrzeganie minimalnego salda konta: 100 HK $ miesięcznie.Bankowość online w wielu walutach: brak natychmiastowego przelewu / zakupu walut obcych online – należy to zrobić w oddziale.Godziny otwarcia oddziału: Dni powszednie 9:30 – 19:00 i soboty rano 9:00 – 13:00.Dokumenty otwarcia konta:Strona internetowa: http://www.citibank.com.hkPlus: różne korzyści powitalne.Plus: Ulepszone korzyści dzięki usługom „CitiGold. Kwalifikowalność mierzona Twoim dochodem.Lokaty terminowe dla Twoich kart oszczędnościowych i kredytowych niekoniecznie powinny być otwierane w tym samym banku – sprawdź je osobno, ponieważ najlepsze oferty często się zmieniają.

   Dlaczego opuścić HSBC?

  • Farsa o karcie bankomatowej. Ponadto ich konkurenci zapewniają teraz tańsze, lepsze usługi, takie jak karty debetowe VISA i bezpłatne przelewy wewnątrz banku.
  • HSBC umożliwił terrorystom, meksykańskim handlarzom narkotyków i zbuntowanym państwom (napisano „przepraszam, ponieważ bank był „zbyt duży, by go więzić). Jest pod ostrzałem w związku z finansowaniem piasków bitumicznych w Kanadzie i malezyjskich konglomeratów drewna, które niszczą Sarawak. Posiadał także miliardy dolarów libijskiego reżimu Kadafiego i nie zwrócił fortuny rodziny Libijczykom. cyj?? den bank nie jest wielki? jest jednym z gorszych.Ponieważ ich obsługa klienta i czas oczekiwania w oddziałach ssą duże jaja osła. O co chodzi z posiadaniem karty debetowej Visa?

   • Oznacza to, że Twoja karta będzie akceptowana na całym świecie wszędzie tam, gdzie akceptowana jest Visa (sklepy i bankomaty). Podczas gdy tradycyjne karty debetowe EPS działają dobrze w całym Hongkongu, system nie jest rozpoznawany przez sprzedawców za granicą – Visa jest akceptowana wszędzie.
   • Citibank jest pozornie jedynym bankiem w Hongkongu oferującym kartę debetową Visa, w przeciwieństwie do „powiązanych kart kredytowych Visa, które mają zwyczaj spłacania „zaliczki gotówkowej w zagranicznych bankomatach (co prowadzi do wysokich opłat). Jednak, jak wspomniano, karty Citi nie można używać online.Klienci nadal muszą używać karty kredytowej do transakcji online, chociaż można ustawić automatyczne płatności, aby działały jak nieoprocentowana karta debetowa. Jeśli co miesiąc spłacasz w całości swoją kartę kredytową, nie ma żadnych opłat, a opłaty roczne są zwykle na żądanie zniesione. Jak zmienić banki:

    • Otwarcie nowych kont może zająć kilka minut, a za kłopoty zazwyczaj wynagradzane są mnóstwem ofert powitalnych, airmiles i gratisy. Jednak w przeciwieństwie do innych krajów, gdzie proces jest częściowo zautomatyzowany, konieczne będzie ręczne przeniesienie instrukcji „płatności automatycznej (tj. „Polecenia zapłaty). Będziesz także musiał wypełnić formularze, aby przenieść wypłaty wynagrodzenia do nowego banku. Pomogą Ci, ale najlepiej jest dokonać powolnego przejścia i zamknąć poprzednie konto tylko wtedy, gdy jest to konieczne.
    • Pamiętaj, aby powiedzieć HSBC, dlaczego odchodzisz – 2996 6388 lub [ochrona adresu e-mail]„Edith Piaf – Non, Je ne Regrette Rien

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy