Goldman Sachs wchodzi w sektor bankowych usług internetowych

Goldman Sachs coś znacznie więcej aniżeli tylko dla bogatych. Bank dokonał właśnie historycznej zmiany

Goldman Sachs kojarzony jest spośród bogactwem najwyższych poziomów jak i również wielką finansjerą. Teraz GS postanowił wejść także przy rynek, który z miliardami ma niewiele wspólnego.

Goldman wchodzi w sektor bankowych usług wyłącznie sieciowych - i oferuje konto oszczędnościowe online z oprocentowaniem 1, 05 proc. Co jednak najważniejsze, by hałasuje otworzyć, wystarczy depozyt wysokości... jednego dolara. Tym danym największy bank inwestycyjny świata otwiera się na pozostałe 99 proc. społeczeństwa, którego do tego momentu raczej nie obsługiwał.

Udostępnienie takiej pomoce to efekt przejęcia poprzez Goldmana GE Capital, innymi słowy finansowej części koncernu General Electric. GS chce w ten sposób zdywersyfikować swoje źródła finansowania. Obecnie pula ten posiada depozyty adekwatne do ok. 98 mld dol. Wraz z przejęciem GEC, Goldman zdobył 150 tys. indywidualnych klientów.

Foto: Andrew Kelly/REUTERS / Forum internetowym Polska Agencja Fotografów CEO Goldman Sachs Lloyd Blankfein

Nie wiadomo jeszcze, lub Goldman planuje uruchamianie innych usług dla niezamożnych klientów indywidualnych. Jeśli wziąć u dołu uwagę, że banki inwestycyjne ostatnio tracą - Goldman też, jego zyski spadły w pierwszym kwartale na temat 60 proc. rok do odwiedzenia roku - otwarcie się na niezamożnych klientów ma możliwość być dla nich zasadnością.

Tagi: pieniążki bazy konto bankowe Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Belka: Kolejna obniżka stóp procentowych bardzo prawdopodobna Informacje