Dlaczego otrzymuję tak wiele ofert kart kredytowych?

17 lutego 2021

W zarządzaniu Money LendKey 18 września 2019 r

Gdy tylko skończyłeś osiemnaście lat, wydawało się, że oferty kart kredytowych zaczęły zalewać Twoją skrzynkę pocztową. Oferty pojawiały się nawet, jeśli nie ubiegałeś się o kartę kredytową.

Czy zdarza Ci się upuszczać wiele ofert kart kredytowych, wiele z nich wstępnie zatwierdzonych, na stos kart kredytowych? Czy jesteś zmęczony zajmowaniem się listami – nie wspominając już o zmarnowanym papierze, który się z nimi wiąże? Martwisz się, że Twoje informacje mogły zostać udostępnione większej liczbie firm? Ten przewodnik pomoże Ci zrozumieć i obsługiwać te oferty.

Dlaczego otrzymujesz tak wiele ofert kart kredytowych?

Trzy główne biura kredytowe, Experian, Equifax i TransUnion, zaczynają zbierać informacje o Twojej historii finansowej. To zawiera:

 • Istniejące konta kredytowe, w tym karty kredytowe, pożyczki samochodowe lub kredyty hipoteczne
 • Historia płatności na tych kontach kredytowychRaporty od agencji rozliczeniowych, takich jak firma energetyczna lub telefoniczna.Firmy zajmujące się raportowaniem kredytowym sprzedają Twoje informacje innym firmom, które wykorzystują te dane do dostarczania odpowiednich ofert. Pamiętaj, że te informacje nie są publiczne. Nie musisz się martwić, że ktoś ma te dane i prawdopodobnie nie doprowadzi to do kradzieży tożsamości.

  Agencje te zbierają i sprzedają dane o Twoich finansach. Często sprzedają bardzo ogólne dane o dużej grupie osób. Oznacza to, że firmy obsługujące karty kredytowe mogą sprawdzić Twoje dane finansowe i zdecydować, czy pasujesz do ich kart kredytowych. Na przykład mogą spojrzeć na:

  • Twoje obecne i przeszłe linie kredytowe
  • Jakie jest prawdopodobieństwo, że będziesz dokonywać płatności na czasNa ile możesz sobie pozwolić na kredytZamiast wysyłać oferty kart kredytowych do wszystkich, te firmy obsługujące karty kredytowe zawężają swoje wyniki. Na przykład osoba, która właśnie ogłosiła bankructwo, może nie otrzymać tej samej oferty, co osoba o znanej historii dokonywania płatności na czas. Firmom obsługującym karty kredytowe łatwiej jest zarabiać pieniądze na klientach z lepszą historią kredytową. Firmy obsługujące karty kredytowe zazwyczaj stosują następujące taktyki:

   • Dostosuj oferty na podstawie profilu klienta
   • Znajdź klientów, którzy z większym prawdopodobieństwem zaakceptują te ofertyUwzględnij zachęty, takie jak bony gotówkowe, nagrody podróżne lub zniżki na konfigurację płatności automatycznychCo powinieneś zrobić z tymi ofertami?

    Karty kredytowe często cieszą się złą sławą. Możesz pomyśleć, że unikanie korzystania z karty kredytowej zmniejszy ryzyko zadłużenia. Wielu popularnych doradców finansowych zaleca unikanie zadłużenia karty kredytowej za wszelką cenę. Jest to szczególnie istotne na studiach, kiedy pokusa nadmiernych wydatków może wzrosnąć szybciej niż Twoje dochody. Z kart kredytowych można korzystać w sposób odpowiedzialny i pomocny w budowaniu historii kredytowej. Przed przyjęciem oferty upewnij się, że rozważasz niektóre z tych ważnych szczegółów.

    Wstępnie sprawdzone oferty mogą przynieść lepsze ofertyZanim odrzucisz te oferty kart kredytowych na bok, przeczytaj uważnie drobny druk i zadaj sobie następujące pytania:

    • Chcesz lub potrzebujesz karty kredytowej? Jeśli tak, przyjęcie jednej z tych ofert może być najlepszą opcją. Przeprowadź badania, aby dowiedzieć się, co oferują firmy obsługujące karty kredytowe i jak może to pasować do Twoich potrzeb. Często, gdy zostałeś wstępnie zatwierdzony i wybrany, wystawca karty kredytowej zaoferuje ci lepszą ofertę niż możesz uzyskać, po prostu składając wniosek za pośrednictwem swojej strony internetowej. Możesz uzyskać lepsze stopy procentowe, mniej opłat lub inne zachęty.
    • Jaką ofertę składa firma? Oferta karty kredytowej przesłana pocztą może mieć niższe oprocentowanie lub być pozbawiona miesięcznych opłat. Z kolei zwykła karta firmy może mieć wyższe oprocentowanie lub ustaloną miesięczną opłatę, nawet jeśli nie używasz karty. Przeprowadź badania, zanim zdecydujesz, z którą ofertą chcesz skorzystać!Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z kilkoma ofertami swoich kart kredytowych, aby wybrać najlepszą. Poszukaj oferty z możliwymi do zarządzania stopami procentowymi i niskimi lub zerowymi opłatami. Warto również wziąć pod uwagę dostępny limit kredytowy lub kwotę kredytu oraz sposób, w jaki odpowiada on Twoim potrzebom. Jeśli dokonujesz płatności na czas, spłacasz saldo i masz dobrą historię kredytową, możesz nawet skontaktować się z dostawcą karty kredytowej, aby poprosić o zwiększenie kredytu.

     Oferty kart kredytowych mogą zawierać dane osoboweUważnie przyjrzyj się informacjom zawartym w tej ofercie, zanim ją wyrzucisz, aby nie stać się ofiarą kradzieży tożsamości. Dokumenty związane z wstępnie zatwierdzoną kartą kredytową mogą ułatwić oszustom uzyskanie dostępu do Twoich informacji, jeśli będą chcieli przekopać się przez śmieci, aby je pobrać. Poświęć trochę czasu na zniszczenie wszelkich dokumentów zawierających prywatne informacje.

     Przyjrzyj się procesowiWiększość firm obsługujących karty kredytowe podjęło kroki mające na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa kradzieży tożsamości. Jednak nie wszystkie z nich dokładają wszelkich starań, aby zapewnić Ci ochronę. Zastanów się przez chwilę, jak łatwo byłoby komuś sprzeniewierzyć twoje informacje. Chcesz mieć pewność, że nie dajesz oszustom możliwości wyciągnięcia dokumentów ze śmieci i aktywowania karty bez Twojej wiedzy. Jeśli proces aktywacji karty jest łatwy, upewnij się, że pozbyłeś się dokumentów w odpowiedni sposób.

     Czy chcesz przestać otrzymywać oferty kart kredytowych?

     Oferty karty kredytowej tworzą tylko więcej papierkowej roboty lub niszczenia. Pamiętaj, że wstępna kontrola nie ma wpływu na Twoją zdolność kredytową. Kiedy jesteś sprawdzany pod kątem karty kredytowej, może się to pojawić jako „miękkie zapytanie dotyczące Twojej historii kredytowej. „Miękkie zapytanie nie uszkodzi Twojej zdolności kredytowej.

     Jeśli chcesz całkowicie zrezygnować z otrzymywania ofert dotyczących kart kredytowych, istnieje rozwiązanie. Jeśli masz dość otwierania i niszczenia każdej oferty, która pojawi się na Twojej drodze, po prostu odwiedź OptOutPrescreen.com. Wypełniając te informacje online, możesz zapobiec pojawianiu się ofert kart kredytowych na okres do pięciu lat. Jeśli drukujesz, wypełniasz i wysyłasz pocztą w formie papierowej, możesz je zatrzymać na czas nieokreślony. W dowolnym momencie możesz ponownie wyrazić zgodę na otrzymywanie ofert kart kredytowych.

     A jeśli chcesz kartę kredytową?

     Zdecydowałeś, że potrzebujesz karty kredytowej. Możesz go potrzebować w nagłych wypadkach, aby pomóc Ci zdobyć kredyt lub dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa do swoich płatności. Przeprowadziłeś badania i wybrałeś doskonałą firmę obsługującą karty kredytowe z rozsądnymi stopami procentowymi i opłatami, na które Cię stać. Karty kredytowe nie stanowią problemu, jeśli są używane w sposób odpowiedzialny. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby upewnić się, że chronisz swoją finansową przyszłość.

     Korzystanie z karty kredytowej do budowania kredytuWyjmij swoją pierwszą kartę kredytową ze stosunkowo niskim limitem wydatków i spłać kartę na koniec każdego okresu płatności. Tylko umieszczenie wydatków, na które już zaplanowałeś, takich jak artykuły spożywcze i paliwo, na karcie kredytowej pomoże Ci spłacić je na czas. „Pożyczanie na zwykłe pozycje budżetowe może zwiększyć Twój kredyt bez wpadania w długi. Ustaw płatności tak, aby były realizowane automatycznie w okresie rozliczenia wyciągu lub przed nim. W ten sposób nigdy nie przegapisz płatności.

     Odkładanie karty na wypadek sytuacji kryzysowychWielu studentów uważa, że ​​posiadanie karty kredytowej na wypadek nagłych wypadków daje im poczucie bezpieczeństwa. Wykonaj następujące kroki, jeśli masz kartę na wypadek awarii:

     Jasno zdefiniuj sobie sytuację awaryjną. Termin „nagły wypadek należy zdefiniować jako niespodziewany rachunek za leczenie lub ważną naprawę samochodu, a nie nowy strój lub podróż, na którą nie masz środków. Trzymaj swoją kartę kredytową w bezpiecznym miejscu w domu, jeśli masz problemy z odpowiedzialnym zaciąganiem pożyczek.

     Spłacaj jak najszybciej wszelkie wypłaty awaryjne. Jeśli musisz użyć karty kredytowej, upewnij się, że zwrócisz te środki przed końcem okresu rozliczeniowego lub utwórz plan płatności! Im dłużej będziesz czekać ze spłatą karty kredytowej, tym więcej z czasem zapłacisz odsetki.

     Oferty kart kredytowych to rytuał przejścia do odpowiedzialnego zarządzania swoimi finansami. Na szczęście możesz bezpiecznie poruszać się po ofertach kart kredytowych, bez względu na to, czy zdecydujesz się przyjąć jedną z tych ofert, czy całkowicie wyeliminujesz pokusę.

     Należy pamiętać, że informacje zawarte na tej stronie są podawane na zasadach ogólnych i mogą nie mieć zastosowania do twoich indywidualnych indywidualnych potrzeb, celów, sytuacji finansowej, doświadczenia itp. LendKey nie gwarantuje, że informacje podane na jakiejkolwiek stronie trzeciej, która LendKey oferuje hiperłącze, które jest aktualne i dokładne w momencie uzyskiwania do niego dostępu, a LendKey nie gwarantuje, że informacje podane na takich zewnętrznych witrynach internetowych (i na tej stronie internetowej) są najlepiej dostosowane do określonych okoliczności. Dlatego warto skonsultować się z ekspertem (doradcą finansowym, szkolnym biurem pomocy finansowej itp.) Przed podjęciem decyzji finansowych, które można omówić na tej stronie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy