Dlaczego oprocentowanie kredytów hipotecznych nie spada tak szybko, jak zyski skarbowe

17 lutego 2021
Category: Będziesz Chciał

Wiesz, jak gwałtownie spadają ceny ropy w wiadomościach, ale kiedy dostajesz stację benzynową, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, jesteś rozczarowany, ponieważ ceny gazu nie spadły dużo niżej?

To samo dzieje się z rentownością amerykańskich obligacji skarbowych (ropa) i oprocentowaniem kredytów hipotecznych (gaz). Na oprocentowanie kredytów hipotecznych duży wpływ ma ostatnia rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA i będą one zmierzać w tym samym kierunku. Jednak biorąc pod uwagę wiele różnych rodzajów kredytów hipotecznych i tarcia, oprocentowanie kredytów hipotecznych niekoniecznie zmieni się o tę samą wielkość.

Krach na rynku wywołany koronawirusem spowodował, że rentowności obligacji skarbowych USA spadły do ​​najniższych w historii poziomów. Ale oprocentowanie kredytów hipotecznych wynosi tylko

8-letnie dołki, a nie najniższe w historii.

Niektórzy czytelnicy Financial Samurai twierdzą nawet, że oprocentowanie kredytów hipotecznych w ogóle nie spadło lub faktycznie rośnie wraz z załamaniem się rentowności skarbowych. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, szukaj dalej.

Dlaczego więc oprocentowanie kredytów hipotecznych nie spada tak szybko, jak rentowność amerykańskiego Departamentu Skarbu? Pozwól mi wyjaśnić.

Dlaczego oprocentowanie kredytów hipotecznych nie spada tak szybko, jak rentowność amerykańskich obligacji skarbowych

Oprocentowanie kredytów hipotecznych nie spada tak szybko, jak rentowność Skarbu Państwa z jednego głównego powodu: ryzyka .

To nie jest ryzyko, przez Ciebie, pożyczkobiorcę, który nie może się doczekać refinansowania kredytu hipotecznego, aby zaoszczędzić pieniądze i poprawić miesięczny przepływ gotówki. Ryzyko jest odczuwalne przez INWESTORÓW obligacji zabezpieczonych hipotecznie (MBS), którzy płacą premię za te obligacje i spodziewają się, że w miarę upływu czasu odzyskają ją, a nawet więcej, poprzez miesięczne spłaty odsetek od kredytobiorców. Większość dużych pożyczkodawców pakuje swoje pożyczki i odsprzedaje je w celu uzyskania dochodu i zmniejszenia ryzyka.

Ale o to chodzi. Jako właściciel domu spłacający hipotekę, logicznie rzecz biorąc, będziesz chciał SPŁACIĆ swój kredyt hipoteczny szybciej lub refinansować swój kredyt, jeśli zauważysz spadek oprocentowania kredytu hipotecznego. W rezultacie inwestor MBS, który zapłacił premię za Twój kredyt hipoteczny w nadziei na uzyskanie wyższych odsetek przez bardzo długi czas, przegrywa, ponieważ składka spada lub kredyt hipoteczny jest refinansowany.

Taki inwestor jest jak właściciel domu, który decyduje się zapłacić punkty przy refinansowaniu kredytu hipotecznego, aby uzyskać niższą stopę procentową, ale ostatecznie sprzedaje dom lub spłaca kredyt hipoteczny przed osiągnięciem progu rentowności. Ryzyko sprzedaży domu wcześniej, niż się spodziewano, jest powodem, dla którego wolę „bezpłatny refinansowanie.

Jeśli masz czas i cierpliwość, zawsze powinieneś dokonać bezpłatnego refinansowania, jeśli nowa oprocentowanie kredytu hipotecznego jest niższa.

Przykład tego, dlaczego oprocentowanie kredytów hipotecznych nie spada tak szybko, jak rentowność papierów skarbowych

Dawno temu dostałem w mailu zawiadomienie, że mój Citibank, 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu na 4,625%, został sprzedany innemu pożyczkodawcy. To było zanim rozwinąłem silną preferencję dla kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu.

Aby ułatwić mi spłatę nowemu pożyczkodawcy (co jest ważne dla kupującego mój kredyt hipoteczny), udzielili mi instrukcji, jak anulować autopłatę i założyć nową w nowym banku. Co za ból! Ale musiałem to zrobić, ponieważ nie chciałem się spóźnić ani zbankrutować.

Nowy pożyczkodawca dał mi 90-dniową rezerwę na wymianę autopay, aby ponownie zmniejszyć tarcia. Spędziłem trochę czasu zmieniając konfigurację i przez chwilę myślałem, że skończyłem.

Inwestor mojej pożyczki spodziewał się uzyskać ode mnie niezłe oprocentowanie w wysokości 4,625% w idealnym przypadku przez 28 lat pozostałych w harmonogramie spłat. Jestem pewien, że pożyczkobiorca zapłacił niewielką premię za mój kredyt hipoteczny, biorąc pod uwagę, że nigdy nie przegapiłem płatności, miałem 780 punktów kredytowych, a oprocentowanie 4,625% było atrakcyjne, ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych spadało.

Dopiero po około ośmiu miesiącach spłaty mojego nowego banku zdecydowałem się refinansować kredyt hipoteczny do 5/1 ARM na 3,375%. Refinansowanie zajęło około trzech miesięcy.

Im wyższą premię zapłacił kupujący za mój kredyt hipoteczny w wysokości 4,625%, tym więcej kupujący stracił, ponieważ miał moje wyższe odsetki tylko przez około 11 miesięcy. Ostatecznie po pięciu latach ponownie refinansowałem kredyt hipoteczny bez żadnych kosztów do 2,875%, a następnie spłaciłem całą hipotekę pięć lat później.

Zawsze myśl z perspektywy inwestora

Jeśli kiedykolwiek nie wiesz, dlaczego sprawy mają się tak, jak mają się sprawy w finansach, zawsze stawiaj się po drugiej stronie transakcji. Postawienie się na miejscu innej osoby nie tylko pozwala lepiej negocjować i lepiej inwestować, ale także pozwala być bardziej empatyczną osobą podczas konfliktu.

Kiedy stawki szybko spadają, tak jak podczas ataku terrorystycznego, wybuchu wojny lub pandemii zdrowia, wzrasta ryzyko przedpłaty. W rezultacie inwestorzy papierów wartościowych zabezpieczonych hipotecznie chcą płacić niższą składkę.

Boom refinansowy prowadzi do gorszych wyników lub strat dla ich istniejącego portfela papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką, ponieważ więcej z nich jest spłacanych poprzez refinansowanie. Dlatego inwestorzy są mniej skłonni do płacenia za kredyty hipoteczne.

Kluczowy punkt: w miarę jak spadają składki płacone przez inwestorów, cena dla pożyczkobiorców nieznacznie rośnie w postaci kosztów początkowych lub wyższych stóp procentowych. W rezultacie oprocentowanie kredytów hipotecznych nie spada tak bardzo, jak rentowności Skarbu Państwa.

Ostatni powód, dla którego oprocentowanie kredytów hipotecznych nie spada tak szybko

Chociaż oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło do 8-letniego minimum, przy obecnym stanie rzeczy uważam, że istnieje

90% szans na oprocentowanie kredytów hipotecznych we wszystkich okresach ostatecznie spadnie do najniższych w historii poziomów, takich jak rentowność amerykańskich obligacji skarbowych.

Powodem, dla którego uważam, że nie ma stuprocentowego prawdopodobieństwa, że ​​oprocentowanie kredytów hipotecznych spadnie do najniższych poziomów w historii, jest to, że banki, podobnie jak stacje benzynowe, również same stawiają zakłady . Niektóre banki mogą po prostu utrzymać wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, oczekując, że rentowności obligacji skarbowych wzrosną, aby mogły osiągnąć większe zyski.

Ale jeśli się mylą, prawdopodobnie stracą dużo refinansowania na rzecz swoich konkurentów. Co oznacza, że ​​w końcu będą musieli obniżyć również oprocentowanie kredytów hipotecznych. pozostać konkurencyjnym.

Wreszcie, niektóre banki utrzymają oprocentowanie kredytów hipotecznych na wyższym poziomie niż ich konkurenci tylko dlatego, że są przepełnione interesami. Pożyczkodawca po prostu nie ma wystarczającej liczby pracowników aby obsłużyć wszystkie nowe żądania refinansowania. Zbyt duży popyt jest częściowo powodem, dla którego moja ostatnia refinansowanie kredytu hipotecznego zajęła ponad cztery miesiące, a nie obiecane trzy miesiące.

Tak jak trudno jest zmierzyć czas na dnie giełdy, aby dokonać zakupu, tak trudno jest zmierzyć dolną część oprocentowania kredytów hipotecznych. Ale w przeciwieństwie do akcji, wiesz dokładnie, ile pieniędzy zaoszczędzisz, refinansując kredyt hipoteczny przez określony czas, gdy wykonasz obliczenia. Masz w dłoni ptaka.

Każdy, kto ma kredyt hipoteczny, musi dziś porozmawiać z pożyczkodawcą. Jeśli nie widzisz, że stawki spadają, szukaj dalej pożyczkodawcy, który chce Twojej firmy. Mnóstwo pracowników i chęć spełnienia Twoich wymagań!

Refinansuj swój kredyt hipoteczny: sprawdź Credible, mój ulubiony rynek kredytów hipotecznych, na którym prekwalifikowani pożyczkodawcy konkurują o Twoją firmę. Możesz uzyskać konkurencyjne, prawdziwe wyceny w mniej niż trzy minuty za darmo. Sprawdź również LendingTree, aby uzyskać jak najwięcej bezpłatnych wycen, aby podjąć najlepszą decyzję. Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zawsze najniższe. Zdobyć przewagę.

Czytelnicy, czy spotykacie kredytodawców, którzy uparcie nie obniżają oprocentowania kredytów hipotecznych tak szybko, jak spadek rentowności amerykańskich obligacji skarbowych? Jaki rodzaj oprocentowania kredytów hipotecznych widzisz przy rentowności 10-letnich obligacji teraz na poziomie

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy