Dlaczego moja karta kredytowa została odrzucona?

17 lutego 2021
Category: Twoja Karta

Odrzucenie karty w celu dokonania zakupu może być krępujące i dezorientujące, ale może się to przydarzyć każdemu. Nawet bogaci i sławni nie są bezpieczni przed odrzuceniem ich karty kredytowej z wielu powodów.

Omówimy niektóre z najczęstszych powodów, dla których Twoja karta może zostać odrzucona, i pomożemy Ci uniknąć odrzucenia w przypadku jakichkolwiek transakcji, które próbujesz wykonać.

W tym przewodniku:
 • Niezwykle duże zakupy
 • Korzystanie ze starych lub rzadko używanych kartPrzekraczanie limitów wydatkówUnikanie odrzucenia kartyNiezwykle duże zakupy

  Jednym z najczęstszych i najbardziej zrozumiałych powodów, dla których Twoja karta kredytowa może zostać odrzucona, są próby dokonania zakupów, które mogą być postrzegane jako zbyt duże lub nietypowe.

  Generalnie wydawcy kart kredytowych są dość ostrożni i chociaż niektórzy są bardziej czujni niż inni, okaże się, że nietypowe zakupy mogą wywołać flagi ostrzegawcze.

  Na przykład, jeśli kiedykolwiek używasz karty kredytowej tylko do kupowania tanich ubrań i okazjonalnych tanich posiłków na mieście, a następnie spróbujesz kupić Bentleya, może się okazać, że Twoja karta zostanie odrzucona.

  Jednak nie tylko nadmierne zakupy dóbr luksusowych mogą spowodować odrzucenie karty.

  Rzeczywiście, nie tak dawno piosenkarka Miley Cyrus odmówiła przyjęcia karty, gdy próbowała kupić w sklepie z płytami muzykę wartą 100 dolarów.

  Podczas gdy dla kogoś, kto jest wart dziesiątki milionów dolarów, 100 dolarów to niewiele do wydania za jednym zamachem, to zapewne dużo do wydania za jednym razem w sklepie z płytami. To spowodowało, że być może zbyt ostrożna firma obsługująca karty kredytowe oflagowała zakup i zawiesiła go do czasu dochodzenia.

  Jeśli tak się stanie, zwykły telefon do wystawcy karty kredytowej powinien wystarczyć, aby potwierdzić legalność zakupu., / P>

  Korzystanie ze starych lub rzadko używanych kart

  Innym powodem, dla którego wiele osób uważa, że ​​ich karty są odrzucane, nawet w przypadku niewielkich zakupów, jest to, że dana karta była nieużywana przez jakiś czas, zanim została wyniesiona w celu dokonania zakupu.

  Podobnie jak w przypadku powyższego, jeśli wydawca karty kredytowej nagle zobaczy kartę użytą do próby zakupu, która nie była używana od dłuższego czasu, może ją oznaczyć i wstrzymać zakup.

  W rzeczywistości stało się to z samym prezydentem Stanów Zjednoczonych, Barackiem Obamą. Jego karta została odrzucona, gdy próbował kupić niezbyt drogi posiłek.

  Przekraczanie limitów wydatków

  Ostatnim z najczęstszych powodów, dla których Twoja karta kredytowa może zostać odrzucona, jest dość proste przekroczenie nałożonego limitu wydatków.

  Może to mieć niefortunny efekt domina w postaci poważnego uszkodzenia zdolności kredytowej, dlatego ważne jest, abyś szczególnie uważał, aby nie przekroczyć limitu wydatków związanego z kartą.

  Znani ludzie, którym z tego powodu odrzucono ich karty, to Lindsay Lohan, Britney Spears i Harry Styles, których karta została odrzucona, gdy próbował kupić kopię własnego albumu online.

  Unikanie odrzucenia karty

  Najlepszym sposobem uniknięcia odrzucenia karty jest po prostu upewnienie się, że używasz jej dość regularnie i bacznie obserwuj swoje wyciągi, aby upewnić się, że nie przekraczasz limitu wydatków.

  Niewiele możesz zrobić, aby uniknąć odrzucenia karty z powodu dokonywania zakupów za niezwykle duże lub nietypowe. Możesz jednak ogólnie dość szybko naprawić sytuację, kontaktując się z wydawcą karty – może nawet od razu zadzwonić, aby spróbować potwierdzić zakup.

  Jeśli wiesz, że zamierzasz dokonać dużego zakupu, takiego jak wakacje, możesz skontaktować się z wydawcą karty, aby go o tym poinformować. To samo dotyczy wyjazdu za granicę – w takim przypadku ważne jest, aby poinformować ich, gdzie będziesz, tak jakby transakcje w innym kraju nagle zaczęły pojawiać się na Twoim rachunku, prawie na pewno zostaną potraktowane jako podejrzane.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy