Co zrobić, jeśli przegapisz spłatę kredytu studenckiego

17 lutego 2021

Wszyscy wiemy, jak ważna jest spłata naszego długu. Ale zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego może czasami zagubić się w tasowaniu, gdy próbujesz nadążyć za innymi rachunkami i zobowiązaniami finansowymi. Jeśli zdarzy ci się przegapić jedną spłatę kredytu studenckiego, nie ma powodu do paniki. Jeśli będziesz działać szybko, możesz uchronić swój błąd przed zrujnowaniem Twojej zdolności kredytowej i zagrozić Twojej finansowej przyszłości.

Wiedz, co to oznacza

Ważne jest, aby zrozumieć konsekwencje braku spłaty kredytu studenckiego. Jeśli masz federalne pożyczki studenckie, status płatności zmieni się natychmiast z bieżącej na zaległą. Jeśli masz prywatne pożyczki studenckie, możesz stracić spłatę jednej pożyczki studenckiej (chociaż zależy to od indywidualnych warunków pożyczki).

Prawdopodobnie napotkasz również opłaty za opóźnienie. Dokładna kwota, którą jesteś winien, będzie zależeć od zasad Twojego pożyczkodawcy i warunków, na które się zgodziłeś. Jednak opłaty za opóźnienia stanowią często procent nieodebranej płatności.

Jeśli spłata pożyczki studenckiej spóźnia się co najmniej 30 dni, pożyczkodawca może zgłosić tę zaległość do biura informacji kredytowej. Za każdy miesiąc, w którym nie dokonasz płatności, pożyczkodawca może zaktualizować agencje sporządzające sprawozdania kredytowe. W rezultacie Twoja zdolność kredytowa może spaść i między innymi może być trudniej kupić dom lub kwalifikować się do otrzymania nowej karty kredytowej.

Oficjalnie będziesz spłacać federalne pożyczki studenckie, gdy płatność będzie opóźniona o 270 dni. W tym momencie Twoje pożyczki (wraz z odsetkami, opłatami i karami) stają się wymagalne w całości. Twój pracodawca może zacząć pobierać pieniądze z Twojej wypłaty i przekazywać je rządowi, a nawet możesz stanąć przed sądem za zapominanie o spłacie pożyczki studenckiej.

Uzyskaj bezpłatną zdolność kredytową już teraz.

Osiągnąć

Jeśli przegapisz spłatę kredytu studenckiego, dobrze jest skontaktować się z dostawcą lub usługodawcą pożyczki studenckiej. Posiadanie własnego błędu i proszenie o pomoc może działać na twoją korzyść.

Niektórzy serwisanci zgadzają się na zniesienie opłat za pierwsze przestępstwa. Możesz też ubiegać się o wyrozumiałość lub odroczenie, jeśli przegapisz płatność z powodu trudności finansowych, takich jak nagła utrata pracy. Nawet jeśli nie możesz kwalifikować się do żadnej z tych opcji, możesz omówić kolejne kroki z pożyczkodawcą.

Zbadaj swoje opcje

Istnieje wiele sposobów uniknięcia spóźnionych spłat kredytu studenckiego. Możesz skonfigurować swoje konto tak, aby płatności były automatycznie pobierane z Twojego konta bankowego co miesiąc. Niektórzy pożyczkodawcy nawet obniżają oprocentowanie pożyczkobiorców, którzy dokonują płatności automatycznych. Pamiętaj tylko, że robiąc to, istnieje szansa, że ​​możesz przekroczyć swoje konto.

Możesz również zapytać o zmianę terminu płatności, aby lepiej dostosować go do harmonogramu płatności. Możesz też poprosić o podzielenie płatności na kwoty dwutygodniowe. Możliwość dokonywania mniejszych płatności może ułatwić zarządzanie długiem studenckim.

Jeśli spóźnione płatności wydają się powtarzającym się problemem, możesz rozważyć zmianę planu spłaty. Możesz przejść na plan, który pozwala płacić niższe kwoty na początku i stopniowo zwiększać z czasem. Możesz nawet ubiegać się o plan, który umożliwia dokonywanie płatności na podstawie Twoich dochodów. W ostateczności możesz rozważyć refinansowanie lub konsolidację kredytów studenckich.

Konkluzja: Brak jednej spłaty kredytu studenckiego nie powinien być ogromną komplikacją finansową, o ile spóźniona spłata nie stanie się nawykiem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy