Co zrobić, gdy zostaniesz pozwany o zadłużenie karty kredytowej

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 7 września 2020 /
 • 5 min czytaniaJose Luis Pelaez Inc / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Rzetelność redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajWiele osób ma problemy ze spłatą zadłużenia na karcie kredytowej, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że mogą zostać pozwani za niespłacony dług na karcie kredytowej. Okazjonalne pominięcie płatności kartą kredytową może obniżyć Twoją zdolność kredytową lub podnieść oprocentowanie, ale po czterech lub pięciu miesiącach nieodebranych płatności kartą kredytową wystawca karty może przekazać Twoje konto windykatorowi. Jeśli nadal będziesz ignorować swoje długi zamiast je regulować, windykator może wysłać Ci wezwanie do sądu.

  Czy komornicy mogą pozwać Cię do sądu? Absolutnie. Jak często komornicy wnoszą cię do sądu? Ogólnie rzecz biorąc, windykatorzy nie wydają wezwań do sądu, chyba że podjęli już inne próby ściągnięcia długu. Pozwanie kogoś z powodu starego długu jest ostatnim krokiem na osi czasu zalegania z długami, a nie pierwszym.

  Oto dobra wiadomość – nie możesz iść do więzienia za zadłużenie karty kredytowej, a jeśli windykator sugeruje, że możesz skończyć w więzieniu, łamią prawo.

  Zła wiadomość jest taka, że ​​otrzymanie wezwania do sądu w związku z zadłużeniem karty kredytowej może być stresujące, czasochłonne i frustrujące.

  Przyjrzyjmy się, co należy zrobić, gdy zostałeś pozwany o zadłużenie karty kredytowej, w tym jak spłacić zadłużenie karty kredytowej przed udaniem się do sądu.

  Jak odpowiedzieć na wezwanie do sądu w sprawie zadłużenia karty kredytowej

  Uzyskanie wezwania do sądu w związku z zadłużeniem na karcie kredytowej może być stresujące, ale zachowaj spokój. Wiedza o tym, jak postępować z windykatorami, może pomóc w radzeniu sobie z niepokojem, a nawet może pomóc w pokonaniu windykatora w sądzie.

  Oto, jak zareagować, gdy zostaniesz pozwany za zadłużenie karty kredytowej:

  Nie ignoruj ​​wezwańKiedy otrzymasz wezwanie do sądu w sprawie zadłużenia karty kredytowej, zwróć na to uwagę – i przygotuj plan działania. W wielu przypadkach będziesz mieć od 20 do 30 dni na odpowiedź na wezwanie, więc przeczytaj je uważnie, aby dowiedzieć się, ile dokładnie czasu masz na opracowanie planu.

  Możesz ulec pokusie, aby zignorować wezwanie do sądu, ponieważ uważasz, że komornicy nie mają właściwej osoby lub próbujesz wyjść z długów bez spłaty, ale to nigdy nie jest dobry pomysł. Jeśli zignorujesz wezwanie, sąd prawdopodobnie wyda orzeczenie na korzyść komornika, a Twoje wynagrodzenie może zostać zajęte do czasu spłaty kwoty, którą sąd orzekł, że jesteś winien.

  Zweryfikuj długJeśli zostałeś pozwany o zadłużenie karty kredytowej, pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy dług jest rzeczywiście Twój. Ustawa o uczciwych praktykach windykacyjnych nakłada na windykatorów obowiązek przedłożenia listu walidacyjnego zawierającego szczegółowe informacje na temat długu, w tym aktualnego wierzyciela i kwotę zadłużenia. Pismo to musi dotrzeć nie później niż pięć dni po wstępnym powiadomieniu o długu.

  Jeśli nie uważasz, że dług należy do Ciebie – lub jeśli nie wiesz, czy dług jest Twój – masz prawo zażądać dodatkowych informacji. Napisz list weryfikacyjny z prośbą do windykatora o potwierdzenie, że jesteś winien ten dług. Możesz na przykład poprosić o podanie nazwiska pierwotnego wierzyciela związanego z długiem lub poprosić komornika o potwierdzenie, że przedawnienie długu nie wygasło.

  Rozważ uregulowanie zadłużeniaJeśli masz dobrą wiarę w to, że dług jest Twój, a przedawnienie nie wygasło, rozważ uregulowanie swojego długu zamiast udać się do sądu. Postępowanie przed sądem w sprawie zadłużenia na karcie kredytowej może być czasochłonne i kosztowne, a wielu windykatorów jest bardziej niż szczęśliwych, mogąc zamiast tego negocjować plan spłaty zadłużenia.

  Skontaktuj się z prawnikiemNiezależnie od tego, czy planujesz spłacić dług, czy z nim walczyć, będziesz chciał skontaktować się z prawnikiem. Dobry prawnik może pomóc w negocjowaniu sprawiedliwego planu spłaty zadłużenia z windykatorami lub porozmawiać z tobą o tym, jak pokonać komornika w sądzie. Wielu prawników oferuje bezpłatne konsultacje, które mogą być pomocne w chwilach trudności finansowych.

  Wskazówki dotyczące uregulowania zadłużenia karty kredytowej przed udaniem się do sądu

  Jeśli jesteś pozwany o stary dług, negocjowanie ugody to sprytne posunięcie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że spłata zadłużenia jest jedną z najlepszych dostępnych opcji umorzenia długów, a współpraca z prawnikiem w celu stworzenia planu spłaty zadłużenia jest często znacznie lepsza niż udanie się do sądu w sprawie zadłużenia na karcie kredytowej.

  Oto jak spłacić zadłużenie karty kredytowej przed skierowaniem sprawy do sądu:

  Spójrz na swój budżetZacznij od zbadania swojego budżetu lub zrobienia go. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na swój dług każdego miesiąca? Czy można od razu spłacić dużą kwotę długu, korzystając z funduszu awaryjnego lub z funduszu urlopowego lub innego celu oszczędnościowego?

  Poproś o abonamentJedną z opcji spłaty zadłużenia jest stworzenie planu płatności, który pozwala spłacać dług w czasie. Jeśli możesz zamienić swój dług w kolejny miesięczny rachunek, być może będziesz w stanie spłacić go w całości i wypełnić swoje zobowiązania wobec windykatorów.

  Dokonaj płatności ryczałtowejInną opcją spłaty zadłużenia jest zryczałtowana spłata zadłużenia. Niektórzy windykatorzy pozwolą Ci spłacić zadłużenie za kwotę niższą od kwoty zadłużenia, o ile jesteś w stanie spłacić od razu całe rozliczenie. Jeśli masz wystarczająco dużo zaoszczędzonych pieniędzy, aby dokonać znacznej spłaty zadłużenia, najlepszym rozwiązaniem może być plan ryczałtowy.

  Co zrobić, jeśli to nie jest zadłużenie na karcie kredytowej

  Istnieje wiele oszustw związanych z windykacją długów, a także wiele błędów w windykacji. Zanim niespłacony dług zamieni się w wezwanie do sądu, już przeszedł od pierwotnego wierzyciela do co najmniej jednej firmy windykacyjnej. Czasami Twój dług był obsługiwany przez wiele agencji windykacyjnych, z których każda sprzedaje lub przekazuje Twój dług, dopóki jedna z agencji nie zdecyduje się pozwać Cię do sądu.

  Oznacza to, że istnieje wiele możliwości popełnienia błędów. W rzeczywistości dług może należeć do osoby o podobnym nazwisku lub osoby, która wcześniej mieszkała pod twoim adresem – albo dług może być wynikiem kradzieży tożsamości. Dług mógł być twój, ale przedawnienie długu mogło wygasnąć.

  Możesz skorzystać z listu weryfikującego dług, aby udowodnić, że dług nie jest twój. Jeśli to nie zadziała, może być konieczne skontaktowanie się z prawnikiem, który może pomóc w walce z długiem w sądzie. Jeśli wygrasz sprawę sądową, komornik będzie często musiał uiścić Twoje opłaty prawne.

  Podsumowując

  Jeśli zadłużenie na karcie kredytowej jest przytłaczające i masz problemy z płatnościami, masz opcje. Na przykład karta kredytowa z przelewem salda może pomóc w skonsolidowaniu zadłużenia karty kredytowej w jedną miesięczną płatność. Zasoby bankrate dotyczące zadłużenia z tytułu kart kredytowych mogą pomóc Ci dowiedzieć się więcej o opcjach umorzenia długów, takich jak programy przeciwdziałania trudnościom związanym z kartami kredytowymi.

  Skorzystaj z tych zasobów, aby pomóc sobie w zarządzaniu zadłużeniem na karcie kredytowej zamiast go ignorować; nie chcesz dojść do miejsca, w którym zostałeś pozwany o zadłużenie karty kredytowej. Komornicy mogą pozwać Cię do sądu w związku z niespłaconym długiem, ale istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że nigdy nie osiągniesz tego etapu harmonogramu zaległości w spłacaniu długów.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy