Co musisz wiedzieć o spłacie kredytu hipotecznego

17 lutego 2021
Category: Konta Bankowego

Twoja ostatnia spłata kredytu hipotecznego jest w zasięgu wzroku. Co teraz?

Paul Giamou 2009

Posiadanie wolnego i czystego domu to imponujący finansowy krok milowy. Będziesz chciał podjąć kroki, aby upewnić się, że ostatnia płatność zostanie szybko zaksięgowana, a zastaw hipoteczny zostanie usunięty z tytułu własności, abyś mógł sprzedać swój dom w dowolnym momencie bez dodatkowych kłopotów. Ponadto Twoje ubezpieczenie domu i podatki od nieruchomości nie będą już opłacane z rachunku powierniczego, więc za rachunki będziesz odpowiadać.

Około 30 do 60 dni przed spodziewaną datą dokonania ostatniej płatności poproś pożyczkodawcę lub osobę obsługującą pożyczkę o wycenę spłaty (informacje kontaktowe znajdziesz na miesięcznym wyciągu). Konsumenci często tracą okazję do uproszczenia procesu spłaty, mówi Bill Pinkerton, starszy wiceprezes Wells Fargo Home Mortgage. Ponieważ spłacasz kredyt hipoteczny z dołu, możesz być winien więcej, niż myślisz: płatność w tym miesiącu obejmuje kwotę główną i odsetki z ostatniego miesiąca, a zakładka odsetek rośnie codziennie, podczas gdy pożyczka pozostaje otwarta. Lub możesz być winien mniej niż się spodziewasz, jeśli od czasu do czasu spłacasz kapitał z góry.

Podmiot obsługujący pożyczki generalnie musi dostarczyć wycenę spłaty w ciągu siedmiu dni od złożenia wniosku. Twój serwisant ustali datę wygaśnięcia wyceny, po której odsetki będą ponownie naliczane. Oprócz kwoty głównej i odsetek z ostatniego miesiąca zapłacisz opłatę (zwykle od 25 do 50 USD) za złożenie wniosku w biurze ewidencji nieruchomości w hrabstwie o zwolnienie zastawu hipotecznego z tytułu własności. Możesz także być winien karę za przedpłatę, jeśli wymagają tego warunki kredytu, a także wszelkie niezapłacone opłaty za zwłokę. W przypadku płatności końcowej Twój serwisant może wymagać przelewu z Twojego konta bankowego (który będzie kosztował około 15 do 20 USD) lub czeku kasjerskiego (od 7 do 10 USD).

W większości stanów serwisant musi złożyć wniosek o zwolnienie do rejestratora hrabstwa w ciągu 30 dni od wypłaty. Serwisanci czasami nie dotrzymują terminu – mówi Paula E. Meyer, prawnik ds. Nieruchomości w Orange County w Kalifornii. W takich przypadkach wysyła list z żądaniem do serwisu listem poleconym, co w zależności od stanu może spowodować kara na serwisanta.

Płatności depozytowe zrób to sam . Jeśli serwisant zapłacił Twoje rachunki za podatki od nieruchomości i właścicieli domów, ubezpieczenie od powodzi i wichury z rachunku powierniczego, musi wysłać czek zwrotny za pozostałe saldo w ciągu 20 dni od spłaty i zamknąć konto. Zadzwoń do swojego ubezpieczyciela i działu podatkowego, aby upewnić się, że otrzymasz rachunki w przyszłości, i potwierdź terminy płatności. Rozważ skonfigurowanie płatności automatycznych z konta czekowego lub karty kredytowej.

Nawet jeśli otrzymałeś list potwierdzający od swojego usługodawcy, a Twoje konto pokazuje zerowe saldo, nie będziesz mieć wyraźnego tytułu do swojego domu, dopóki hrabstwo nie zarejestruje prośby o zwolnienie, co może zająć od tygodnia do kilku miesięcy. To już załatwiona sprawa, gdy otrzymasz kopię komunikatu z datą nagrania i numerem dokumentu tożsamości hrabstwa. Albo firma obsługująca pożyczki, albo hrabstwo prześle ją pocztą, albo może być konieczne odebranie jej z biura rejestratora.

Twoja polisa lub polisy ubezpieczeniowe wymieniają firmę obsługującą pożyczki jako „dodatkowego ubezpieczonego w celu ochrony jej interesów w Twoim domu; poprosić ubezpieczycieli o usunięcie nazwiska serwisanta. Zanim to zrobią, prawdopodobnie poproszą cię o kopie nagranej prośby o zwolnienie i twój akt.

Kiedy otrzymasz oryginalny, anulowany list hipoteczny, złóż go – lub opraw w ramkę. I poklep się po plecach, na które zasłużyłeś.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy