9 powodów, dla których warto odmówić kredytu

9 powodów, dla których warto odmówić kredytu
16 października 2020
Category: Sobie Pozwolić

Przy obfitej dostępności kart kredytowych i linii kredytowych (LOC), otrzymywanie tego, czego chcesz od razu, stało się powszechną praktyką, niezależnie od tego, czy masz gotówkę, aby za to zapłacić. Istnieje wiele popularnych wymówek, aby przekonać się, że natychmiastowa gratyfikacja jest akceptowalna. Jednak nietrudno zrozumieć, dlaczego staliśmy się narodem dłużników.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz delikatnego szturchnięcia, aby wrócić na właściwe tory, czy też potrzebujesz podstawowej wiedzy, aby uniknąć kłopotów, oto dziewięć sposobów, aby odwieść się od korzystania z kredytu, gdy nie możesz sobie pozwolić na spłatę gotówki.

Kluczowe wnioski

  • Korzystanie z kart kredytowych i niespłacanie ich co miesiąc może mieć niekorzystny wpływ na Twój kredyt.
  • Nieodpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej może oznaczać brak samokontroli i budżetu, co ostatecznie prowadzi do zwiększonych nawyków dotyczących wydatków.
  • Główne wady korzystania z kredytu, gdy nie masz gotówki na jego późniejszą spłatę – poza wysokimi odsetkami – obejmują zniszczenie kredytu, nadwyrężenie relacji rodzinnych i przyjaciół, a ostatecznie bankructwo.
  • Najlepszą praktyką w celu uniknięcia opłat za karty kredytowe i odsetek jest nie wydawanie pieniędzy, dopóki nie zaoszczędzisz wystarczająco dużo, aby pokryć zakup.

1. Nie uczy samokontroli

W najlepszym przypadku niechęć do samokontroli, jeśli chodzi o pieniądze, może pozbawić Cię finansowego bezpieczeństwa. W najgorszym przypadku impulsywne podejście do zakupów może mieć negatywny wpływ na inne dziedziny życia, w tym na poczucie własnej wartości, nadużywanie substancji i relacje międzyludzkie. Tak, powściągliwość może być trudna i nudna, ale oferuje wiele korzyści i korzyści, od przebywania poza szpitalem po zapewnienie sobie własnego domu.

2. Oznacza, że ​​nie masz budżetu

Nie masz budżetu? Cóż, nie rozpaczaj, bo to łatwiejsze niż myślisz. Dla wielu osób budżetowanie jest doskonałym narzędziem do kontrolowania wydatków. Łatwo zapomnieć, jak ładowanie filiżanki kawy tutaj i nowej książki może się sumować w ciągu miesiąca i wpędzić w kłopoty.

Rozwiązaniem jest zaplanowanie wydatków i zapisanie wszystkiego. Budżetowanie może być tak proste, jak sporządzenie listy pokazującej, ile pieniędzy zarabiasz w ciągu miesiąca, a następnie bieżącej sumy wydatków. Pozostałe saldo pokaże, ile możesz wydać.

3. Odsetki są drogie

Powód, dla którego samokontrola jest tak ważna, jeśli chodzi o finanse, nie jest kwestią moralną ani duchową, ale praktyczną. Oprocentowanie kart kredytowych jest wysokie, co sprawia, że ​​zakupy są droższe. Jeśli w pierwszej kolejności nie masz pieniędzy na zapłacenie za coś gotówką, prawdopodobnie nie chcesz podrażać tego, dodając odsetki do ceny.

Jeśli na przykład kupisz przedmiot za 1000 USD za pomocą karty kredytowej z oprocentowaniem 18% i dokonasz co miesiąc minimalnej płatności, po roku zapłacisz 175 USD odsetek i nadal będziesz winien 946 USD za zakup.

4. Stawki rosną wraz z niezapłaconymi saldami

Aby dodać zniewagę do obrażeń, wysoka roczna stopa oprocentowania (APR), o której myślałeś, że masz na karcie kredytowej, mogła być stawką wprowadzającą, która może ulec zwiększeniu, jeśli saldo nie zostanie spłacone w całości. Dlatego 8% RRSO może z łatwością wzrosnąć do 29% w mgnieniu oka.

„Ale mi się to nigdy nie przydarzy”, możesz powiedzieć. „Spłacę w całości saldo, gdy tylko nadejdzie dzień wypłaty”. Możesz mieć najlepsze intencje, ale możesz łatwo zostać wykolejem z powodu nieprzewidzianych wydatków, takich jak naprawa samochodu.

5. Słaba ocena kredytowa ma wpływ na wiele

Jeśli salda na karcie kredytowej nie zostaną spłacone, twoja zdolność kredytowa zacznie się zmniejszać i możesz otrzymać nieoczekiwany wzrost stawki na rachunku ubezpieczeniowym. Firmy ubezpieczeniowe, które sprawdzają zdolność kredytową podczas obliczania składek, mogą założyć, że jeśli nie możesz opłacić rachunków, możesz pozwolić, aby samochód lub utrzymanie domu się zsuwało, lub możesz być osobą nieodpowiedzialną, zwiększając ryzyko.

Słabe wyniki kredytowe mogą również powodować inne problemy. Niektórzy pracodawcy sprawdzają zdolność kredytową kandydatów do pracy i mogą Cię nie zatrudnić, jeśli Twój wynik jest zbyt niski. Twoja ocena kredytowa jest szczególnie ważna przy zakupie lub refinansowaniu domu, ponieważ określa oprocentowanie kredytu hipotecznego oraz to, czy kwalifikujesz się do kredytu hipotecznego.

6. Złe nawyki zagrażają Twoim związkom

Badania wskazują, że pary i rodziny walczą o pieniądze bardziej niż jakikolwiek inny temat i może to być szczególnie delikatny temat, gdy jest go za mało. W rezultacie pary i rodziny powinny wspólnie pracować nad budżetem i samodyscypliną finansową, kiedy tylko jest to możliwe.

7. Finansowanie prowadzi do większych wydatków

Wiele osób wydaje więcej pieniędzy, kupując niepotrzebne lub zbyt drogie przedmioty, gdy płacą kredytem zamiast gotówką. Jest to psychologiczne, ponieważ zakup laptopa lub smartfona za 1000 USD nie będzie wyglądał na zmianę w życiu, jeśli po prostu podpiszesz paragon i nie będziesz musiał myśleć o płaceniu za miesiąc.

Z drugiej strony możesz fizycznie poczuć, jak rachunki 100 $ opuszczają twoją rękę, jeśli płacisz gotówką, co daje lepsze wyobrażenie o tym, ile kosztują te przedmioty i ile pieniędzy pozostało w teraz lżejszym portfelu. W mniejszym stopniu może to mieć również zastosowanie, jeśli płacisz czekiem i natychmiast rejestrujesz zakup w książeczce czekowej, która pokazuje wpływ na saldo konta.

8. Może prowadzić do bankructwa

Jeśli spędzisz kilka szaleństw bez planu ich spłaty lub jeśli Twój plan się nie powiedzie, ponieważ stracisz pracę lub zostaniesz obciążony rachunkami za leczenie, możesz znaleźć się w beznadziejnym zadłużeniu. Ogłoszenie bankructwa spowoduje utratę historii kredytowej nawet na 10 lat, a kiedy raport zniknie, trzeba będzie od nowa budować dobry kredyt.

9. Nie zapewnia spokoju ducha

Jeśli nie jesteś winien pieniędzy, nie będziesz musiał martwić się opłatami za opóźnienia, odsetkami, opłatami rocznymi ani opłatami za przekroczenie limitu. Najlepszym sposobem na zafundowanie sobie czegoś fajnego jest oszczędzanie i kupowanie tego, kiedy naprawdę możesz sobie na to pozwolić. Spokój wynikający z braku finansowania tego zakupu będzie podobny do podwójnego traktowania siebie.

Podsumowanie

Kredyt działa dobrze, gdy salda są spłacane co miesiąc, ale mogą mieć katastrofalne skutki, gdy są źle zarządzane. Wygoda, ochrona i nagrody oferowane przez karty kredytowe sprawiają, że są one przydatnymi narzędziami finansowymi, ale rozważ ryzyko, zanim zaczniesz się zastanawiać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy