7 najlepszych inwestycji do zrobienia w 2020 roku

7 najlepszych inwestycji do zrobienia w 2020 roku
16 października 2020
Category: Będziesz Mieć

Początek nowego roku to zawsze najlepszy czas na przegląd strategii inwestycyjnej. Wiemy, co wydarzyło się w zeszłym roku, ale rok 2020 to rozdział czekający na napisanie. Możemy tylko liczyć na to, że rok 2020 nie będzie dokładnie taki sam, jak rok 2019. Nie zapominajmy też, że rok 2020 będzie nie tylko nowym rokiem, ale także początkiem nowej dekady. Oznacza to myślenie w dłuższej perspektywie niż zwykle.

Skąd możemy wiedzieć, jakie będą najlepsze inwestycje w 2020 roku? Cóż, nie możemy, przynajmniej nie do końca. Ale możemy przyjrzeć się trendom, dodać trochę uświęconej wiedzy mądrości i przygotować plany, które będą opłacalne dla banków.

Oto moja lista siedmiu najlepszych inwestycji do zrealizowania w 2020 roku:

1: Trzymaj się kursu dzięki akcjom – ale ulepszaj swoje portfolio

Druga aktualizacja pakietu bodźców: Pelosi, Dems przygotowują projekt ustawy o pomocy w przypadku koronawirusa o wartości 2,2 biliona dolarów

Przygotuj się na mniejszy pakiet bodźców: Pelosi, Mnuchin Rozpoczynają negocjacje pomocy Covid-19 – ponownie

Rozmowy o bodźcach mogą zostać wznowione, ponieważ Pelosi planuje nowy pakiet pomocy Covid-19 o wartości 2,4 biliona dolarów

Rok 2019 był kolejnym rokiem dla rekordów na giełdzie. Według indeksu S&P 500, rynek wzrósł w tym roku aż o 29%. Trudno zaprzeczyć takiemu sukcesowi, zwłaszcza że obecna noga hossy zbliża się do jedenastego roku.

Z pewnością będziesz chciał utrzymać znaczną część swojego portfela na rynku, szczególnie w przypadku funduszu indeksowego powiązanego z indeksem S&P 500. Żadna hossa nie trwa wiecznie, ale ten nie wykazuje oznak utraty równowagi.

Mimo to, tak duży wzrost o jeden rok – tak późno podczas hossy – może być oznaką, że czas zachować ostrożność. Nie oznacza to zmniejszenia zapasów. Zamiast tego możesz chcieć stać się bardziej selektywnym, skupiając się na sektorach poza S&P 500. Nawet jeśli ogólny rynek spowolni, w niektórych sektorach nadal istnieje duży potencjał do dalszego wzrostu.

Opieka zdrowotna jest zazwyczaj sektorem trwałym, nawet jeśli ogólny rynek źle się zachowuje. Chociaż sektor opieki zdrowotnej generalnie spadł z S&P 500 w 2019 r., SPDR S&P Biotech ETF (XBI) przyniósł roczny zwrot blisko 30%. Może to stanowić okazję do dalszego generowania dwucyfrowych zwrotów nawet na mniej spółdzielczym rynku.

„Chociaż sektor S&P 500 Health Care szacuje wzrost zysków w 2020 r. O + 12%, handluje z dyskontem w stosunku do stopy wzrostu przy 17-krotnej wielokrotności ceny do zysku” – zauważa Randy Watts, współautor Forbes. „Całkowity szacunkowy wzrost zysków S&P 500 w 2020 r. Wynosi + 9% i jest przedmiotem transakcji przy 17-krotnej wielokrotności ceny do zysku. Podejrzewamy, że biorąc pod uwagę obecną stłumioną gospodarkę światową, wzrost zysków S&P 500 prawdopodobnie rozczaruje w przyszłym roku, podczas gdy dochody służby zdrowia powinny być stabilne. ”

Jeśli masz apetyt na ryzyko, warto przyjrzeć się energetyce. W ciągu ostatnich kilku lat sektor ten nie tylko radził sobie gorzej niż ogólny rynek, ale wydaje się, że sytuacja geopolityczna na bogatym w ropę Bliskim Wschodzie, szczególnie między USA i Iranem, ulega nagrzewaniu. Każde znaczące zakłócenie przepływu ropy z tego regionu może spowodować gwałtowny wzrost energii we wszystkich obszarach.

Jednym ze sposobów wykorzystania energii jest fundusz ETF Vanguard Energy (VDE). Chociaż fundusz zwrócił mniej niż 10% w 2019 r., Może to być doskonały sposób na grę w zmienność energii.

Również w sektorze energetycznym niezaprzeczalne jest, że zmiany klimatyczne szybko stają się gorącym problemem politycznym. To może być doskonały moment na wejście na pokład z czystą energią. Fundusz specjalizujący się w tym podsektorze to iShares Global Clean Energy ETF (ICLN). Nie było to też laggardem. Za 12 miesięcy zakończonych 30 listopada 2019 fundusz osiągnął zwrot w wysokości 25,41%. Czysta energia może okazać się jednym z wielkich spektakli na całą dekadę.

2: Fundusze inwestycyjne na rynku nieruchomości (REIT)

Nieruchomości okazały się jedną z najlepszych inwestycji wszechczasów, ze zwrotami porównywalnymi do S&P 500 w perspektywie długoterminowej. Ale posiadanie nieruchomości może być zarówno zajęciem, jak i inwestycją. Co więcej, kupowanie pojedynczych nieruchomości jest kapitałochłonne i może pozostawić otwarte dla najemców niepłacących czynszu i miesięcy utraconych dochodów między czynszami.

Jeśli chcesz zainwestować w nieruchomości, ale nie chcesz odkładać oszczędności życia ani brudzić sobie rąk, jednym z najlepszych sposobów jest inwestowanie za pośrednictwem funduszy powierniczych.

Anthony Montenegro, założyciel The Blackmont Group, cytuje dwie słynne zasady Warrena Buffeta dotyczące inwestowania: Zasada numer jeden – nie trać pieniędzy. Zasada numer dwa – pamiętaj o zasadzie numer jeden. „Chociaż istnieje wiele potencjalnych możliwości wzrostu w 2020 r., Dobrym pomysłem jest również utrzymanie strategii zabezpieczającej w świetle równie rosnącej niepewności na rynku” – radzi Czarnogóra. „W obliczu narastającego napięcia geopolitycznego i nierozwiązanej wojny handlowej, dwa stosunkowo stabilne sektory, które w 2020 r. Będą przeważać, to usługi użyteczności publicznej, a zwłaszcza nieruchomości. Możesz posiadać nieruchomość poprzez REIT. Udziały te nadal przynoszą zyski ze stabilnej dywidendy przy zachowaniu niskiej zmienności w porównaniu z indeksem S&P. Nie podlegają również taryfom handlowym, ponieważ nieruchomości nie są uzależnione od importu ”.

REIT jest jak fundusz inwestycyjny, który posiada indywidualne nieruchomości. Zazwyczaj specjalizują się w określonych sektorach, takich jak budynki biurowe, powierzchnie handlowe lub magazyny i magazyny. Ale być może najlepszym wyborem ze wszystkich na rok 2020 i później będą REIT-y mieszkaniowe. Ponieważ ceny domów na wielu rynkach oferujących najlepsze miejsca pracy przekraczają zakres możliwości, wynajem staje się preferowanym sposobem mieszkaniowym.

Wybitnym przykładem REIT apartamentowego jest Equity Residential Properties Trust (EQR). Trust posiada lub inwestuje w ponad 300 nieruchomości zlokalizowanych na ekskluzywnych rynkach, takich jak Nowy Jork, Waszyngton, Boston, Południowa Kalifornia, San Francisco, Seattle i Denver. Przy systematycznym wzroście cen mieszkań na tych rynkach, w najbliższej przyszłości na mieszkania powinien nadal być duży popyt. EQR przyniósł łączny zwrot w wysokości ponad 25% w ubiegłym roku.

Mieszkaniowe REIT-y mogą okazać się silną alternatywą dla portfela obejmującego wszystkie akcje, zapewniając dodatnie zwroty nawet w przypadku zastoju na giełdzie.

3: Zainwestuj w siebie

Istnieją dwa sposoby, aby ta inwestycja działała na Twoją korzyść:

1. Zdobądź umiejętności i / lub certyfikaty, które pomogą Ci rozwinąć Twoją obecną karierę lub

2. Zdobądź umiejętności i / lub certyfikaty, które pomogą Ci rozpocząć nową karierę.

Jedną z głównych przyczyn stagnacji kariery jest brak kwalifikacji. Może to być ważny certyfikat w twojej dziedzinie kariery lub określony zestaw umiejętności, który umożliwi ci awans.

Zwykle możesz uzyskać te kwalifikacje, biorąc udział w kursach uniwersyteckich, kursach online lub nawet uczestnicząc w programach oferowanych w Twojej branży. Często możesz zdobyć dodatkowe umiejętności, biorąc udział w podobnych kursach lub zamawiając programy online specjalizujące się w dowolnych umiejętnościach, których potrzebujesz. Możesz nawet nauczyć się nowych umiejętności w YouTube.

Niezależnie od tego, jaki kierunek wybierzesz, będzie to wymagało poświęcenia czasu, wysiłku i pewnej ilości pieniędzy. Ale jeśli zwiększy twoje zarobki w pracy lub zapewni ci awans, będzie to jedna z najlepszych inwestycji, jakie możesz poczynić.

Może się również zdarzyć, że nie widzisz poważnej przyszłości w swojej obecnej pracy lub zawodzie. Jeśli tak, inwestowanie w siebie będzie jeszcze ważniejsze. Być może będziesz musiał poświęcić trochę czasu i zainwestować pieniądze, aby zdobyć umiejętności i certyfikaty potrzebne do znalezienia nowej pracy lub wejścia w zupełnie nową dziedzinę.

Rynek pracy w XXI wieku podlega ciągłym zmianom. Jedynym sposobem na pozostanie istotnym w swoim zawodzie jest utrzymanie siebie i swoich umiejętności na najwyższym poziomie. Czasami trzeba nawet zmienić karierę. Inwestując w siebie, będziesz przygotowany na każdy wynik.

4: Inwestuj w biznes poboczny

Według ankiety przeprowadzonej w 2018 roku przez giganta ubezpieczeniowego The Hartford, 25% Amerykanów prowadzi działalność poboczną. Takie liczby pokazują, że nie tylko staje się to powszechną praktyką, ale także pole jest wystarczająco duże, abyś mógł rozpocząć własne przedsięwzięcia w witrynie.

Jedną z zalet rozpoczynania działalności dodatkowej w dzisiejszych czasach jest to, że istnieje wiele sposobów na zrobienie tego, które nie wymagają dużych inwestycji z góry. Co najwyżej może być konieczne zainwestowanie kilkuset dolarów lub nie więcej niż kilka tysięcy dolarów. Ale dodatkowy dochód, który wygeneruje, może się zwrócić wielokrotnie.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie rozpoczynają działalność na boku, a generowanie dodatkowych dochodów jest tylko najbardziej oczywistym. Ale ponieważ tak wiele osób utknęło w swoich zwykłych zawodach, dodatkowa firma oferuje również możliwość rozwinięcia skrzydeł, często do wykonywania pracy, którą lubisz.

„Więcej ludzi nie czuje się dzisiaj spełnionych emocjonalnie ani finansowo ze swojej obecnej pracy, niż prawie kiedykolwiek” – sugeruje Tom Diem z Diem Wealth Management w Fort Wayne w stanie Indiana. „Rozpoczęcie działalności na boku może wypełnić te luki. To czas na zapoznanie się z metodami produkcji, aby dowiedzieć się, jak wyprowadzić firmę z bramy. Dodanie tej pracy zajmie wiele godzin, ale dla wielu z nich w końcu stanie się głównym źródłem dochodu i bogactwa ”.

Jedną z największych przeszkód w rozpoczęciu działalności pobocznej jest podjęcie decyzji, w jakie dokładnie przedsięwzięcie się zdecydować. Praca koncertowa, podobnie jak praca jako kierowca rideshare, stała się dość popularna. Ale możesz też skupić się na konkretnych umiejętnościach lub talentach, które posiadasz. Pomyśl o zadaniach, które wykonujesz każdego dnia w pracy, a także o wszelkich umiejętnościach pozabiznesowych, które posiadasz. Czy istnieje sposób, w jaki możesz sprzedawać swoje usługi bezpośrednio konsumentom lub małym firmom?

(Jeśli szukasz dodatkowej firmy na rozpoczęcie, 15 łatwych hałaśliwych imprez Forbesa, które możesz rozpocząć w ten weekend, pokaże Ci, że istnieje pomysł na biznes, który będzie rękawiczką odpowiednią dla każdego).

Oprócz tego, że początkowa inwestycja w biznes poboczny jest prawdopodobnie niższa niż kiedykolwiek, jest to również bardzo mało ryzykowny sposób na rozpoczęcie działalności. Ponieważ nadal będziesz zarabiać stałą wypłatę z pracy w pełnym wymiarze godzin, będziesz mieć więcej czasu na rozpoczęcie działalności dodatkowej. A jeśli przedsięwzięcie nie przyniesie od razu pieniędzy, nie trafisz do biednego domu.

Jeśli utknąłeś na swoim obecnym stanowisku lub po prostu chcesz wygenerować dodatkowe przychody, rozpoczęcie działalności dodatkowej jest jedną z najlepszych inwestycji, jakie możesz dokonać w 2020 roku.

5: Dług spłaty

Spłata zadłużenia może nie wydawać się inwestycją, ale w rzeczywistości zapewnia zwroty, które są generalnie lepsze niż te, które można uzyskać w przypadku większości klas aktywów.

Ponieważ większość kart kredytowych pobiera odsetki w wysokości od 15% do 25% rocznie, spłata karty przyniesie wyższy efektywny zwrot niż 10% średni roczny zwrot zapewniany przez S&P 500.

Na przykład, powiedzmy, że jesteś winien 10 000 USD zadłużenia na karcie kredytowej przy średniej stopie procentowej 20%. Po spłaceniu salda zaoszczędzisz 2000 USD na odsetkach rocznie. W porównaniu z konwencjonalnymi inwestycjami strategia ta ma dwie główne zalety:

1. „Zwrot”, jaki uzyskasz ze spłaty zadłużenia – 2000 $ odsetek rocznie, których nie będziesz płacić – nie będzie podlegał opodatkowaniu oraz

2. Zwrot pieniędzy – 20% stopa procentowa, która zniknie – jest praktycznie gwarantowana.

Nie jest to również jakość, której nie może zapewnić żadna inna inwestycja. Jeśli masz duże zadłużenie, szczególnie zadłużenie na karcie kredytowej o wysokim oprocentowaniu, spłata go może być najlepszą pojedynczą inwestycją, jaką możesz zrobić. A kiedy spłacisz dług, będziesz miał o wiele większy przepływ gotówki do zainwestowania w inne inwestycje z tej listy.

6: Początkowe lub doładowanie oszczędności na emeryturze

Ta inwestycja może wydawać się oczywista, ale istnieją ponure statystyki dotyczące oszczędności emerytalnych, które sprawiają, że warto ją podkreślić. Według raportu Rezerwy Federalnej z 2019 r. 26% Amerykanów nie ma żadnych oszczędności emerytalnych, w tym 13% osób powyżej 60. roku życia. Tymczasem ankieta przeprowadzona przez GoBankingRates w 2019 roku wykazała, że ​​64% Amerykanów przejdzie na emeryturę z kwotą 10 000 USD lub mniej. Dzieje się tak pomimo ostrzeżeń mediów finansowych o znaczeniu oszczędzania na emeryturę.

„Według Economic Policy Institute, średnie oszczędności emerytalne wszystkich rodzin w wieku produkcyjnym (32-61) wynoszą 95 776 dolarów – mediana to zaledwie 5 000 dolarów” – informuje Russ Thornton, CDFA z Wealthcare for Women z siedzibą w Atlancie. „Te dane, wraz z moim doświadczeniem w planowaniu emerytur dla kobiet i ich rodzin, mówią mi, że przeciętny Amerykanin jest żałośnie niedostatecznie przygotowany do przejścia na emeryturę. Chociaż jest to oczywiste wyzwanie, stwarza również możliwość przejęcia kontroli nad swoją przyszłością finansową poprzez stworzenie osobistej strategii planowania emerytury. Od dzisiaj. To jedna z najlepszych inwestycji, jakie możesz poczynić w siebie, swoją przyszłość i swoją rodzinę w 2020 roku. ”

Jako minimum powinieneś zapisać się do planu emerytalnego sponsorowanego przez pracodawcę, jeśli taki jest oferowany. Powinieneś wpłacić co najmniej tyle, aby uzyskać maksymalną składkę wyrównawczą pracodawcy.

Na przykład, jeśli Twój pracodawca zapewnia 50% składki równej do 3% Twojego dochodu, powinieneś zapłacić przynajmniej 6%. To daje łączny wkład w wysokości 9% Twojego dochodu. I pamiętaj, że Twoja 6% składka będzie odliczona od podatku. Oznacza to, że przynajmniej część składki zostanie sfinansowana przez rząd.

Jeśli nie jesteś objęty planem emerytalnym sponsorowanym przez pracodawcę, możesz po prostu otworzyć IRA. W 2020 r. Możesz przekazać do 6000 USD lub 7000 USD, jeśli masz 50 lat lub więcej. Podobnie jak w przypadku planu sponsorowanego przez pracodawcę, Twoje składki na tradycyjne IRA będą odliczane od podatku.

Jeśli zdecydujesz się otworzyć IRA, możesz rozważyć zainwestowanie w zalecane wcześniej fundusze akcyjne i REIT. Ale jeśli nie chcesz samodzielnie inwestować, możesz zarządzać swoim kontem przez robo-doradcę, takiego jak Betterment. Zapewnią Ci pełne zarządzanie inwestycjami, w tym tworzenie portfela, równoważenie alokacji i reinwestowanie dywidend. A wszystko to za bardzo niską roczną opłatę.

Emerytura może wydawać się odległa w przyszłości, ale może cię podkraść. Rozpoczęcie finansowania planu teraz – za pomocą wszelkich posiadanych pieniędzy – jest jedną z najlepszych inwestycji, jakie możesz dokonać.

7: Spędzanie czasu z rodziną

Kiedy temat jest inwestowaniem, często ginie element ludzki. Obejmuje to spędzanie czasu z rodziną. Jeśli zbytnio wciągniesz się w proces zarabiania pieniędzy, kilka rzeczy zostanie zepchniętych na dalszy plan. Niezależnie od tego, czy to twój współmałżonek, twoje dzieci, czy twoja dalsza rodzina, te więzi słabną, gdy jesteś zajęty dążeniem do innych celów.

Nie pozwól na to.

Podczas gdy inne działania inwestycyjne dotyczą głównie pieniędzy, spędzanie czasu z rodziną to czynnik czasu. I w przeciwieństwie do pieniędzy, kiedy tracisz czas, nie możesz go odzyskać.

Jednym z powodów dokonywania wszelkiego rodzaju inwestycji powinno być zapewnienie większych środków finansowych i wolnego od stresu czasu do spędzenia z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli nie jest to twoim głównym celem, proces inwestowania może przekształcić się w czystą pogoń za pieniędzmi. Gdy osiągnie ten punkt, stracisz z oczu, o co w tym wszystkim chodzi.

Pomimo tego, że jestem zajętym przedsiębiorcą i zawsze poszukuję nowych możliwości zarabiania pieniędzy, wykorzystuję to wszystko jako sposób na spędzenie więcej czasu z żoną i czwórką dzieci. Chcę cieszyć się moimi dziećmi teraz, kiedy są młode, ponieważ wiem, że nie ma „później” w równaniu.

Po drodze chcę też poświęcić czas, ucząc moje dzieci tego, czego się nauczyłem o pieniądzach i inwestowaniu. Moje dzieci nie będą uczyć się tych lekcji w szkole, twoje też nie.

Więc kiedy jesteś zajęty szukaniem sposobów na inwestowanie i zarabianie więcej pieniędzy, pamiętaj, aby zainwestować czas w swoją rodzinę. Przyniesie to korzyści na całe życie, których nie można kupić za pieniądze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy